View Single Post
Staro 17.01.2019., 09:01   #412
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ovakva je situacija:
- Kabel još nisam nabavio ali sam napravio par testova
- Pumpa vuče od nekih 13w u startu do 9w kad uspostavi cirkulaciju
- Pumpa radi na ups kad se odspoji napajanje iz mreže i vuče isto nekih 8-9w (po ovoj logici nebi smjela izgoriti jer su parametri struje/napona isti - kod centralnog nema opcije da se provjeri jel se nešto više grije jer je pumpa vruća cilo vrime)
- Problem je šta pumpa neće da starta direktno na ups (sa žaruljom starta uredno ali onda žarulja ostaje kao potrošač i smanjuje autonomiju).
- Znači na ovom ups-u postoje dva problema: sinusoida i eko mod (drži cca 10min prije isključivanja) pa ako i riješm eko mod opet ostaje start pumpe - sve u svemu nije baš dobar za ovu namjenu i fool proof izvedbu (npr kad djeca ostanu sama kod kuće).

Sad ići testirati sa drugim ups-ovima ili kupiti baš odgovarajuću stvar mislim da je bolje ovo drugo.
Zvao sam firmicu koja prodaje baš ovu opremu za centralno i odmah kaže 2000 krznenih (1000 ups + 1000 gel baterija) -za 9w potrošača hau jes no

Preporučio sam mu na kraju ovo (ili slično) - bolje mu je neg kupovati neke skuplje male upsove iz par razloga:
- Ovo bi mu trebalo 100% raditi jer je za to predviđeno (ne treba nagađati kakva je sinusoida i oće li startati pumpu)
- bateriju može staviti koju oće i u slučaju dužeg nestanka struje lakše promjeniti drugu
- pošto ima starih baterija doma koristit će iste a imati će veću autonomiju nega sa ovim malim upsovim di su iste oko 7-10Ah
- izići će ga ista cijena jer baterije neće kupovati
zupy je offline   Reply With Quote