View Single Post
Staro 06.12.2011., 23:38   #100
bahrija30
Premium
Moj komp
 
bahrija30's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: KOPRIVNICA
Postovi: 271
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Je, odi reklamirat, samo tu sjasi s tih benchmarkova...

Imas SSD Tweaker, vidi jel sve kak treba bit. Ak je, super, ostavi tak i deri. Ak nije, sredi da je i amen. Ak i onda nisu performanse nes, spoji disk na drugi kontroler.

Ili jednostavno stavi taj hdd nazad u komp i ne bu te zuljalo kaj performanse SSD-a nisu iste ko na papiru i susjedovom benchmark rezultatu.
gle ja ak nekaj kupim-oču da to dela kak bog zapoveda-a ne ovo kaj se meni događa-..zato i pitam tu kaj bi bilo najbolje napraviti..nije tu u pitanju benč-nego pad performansi na pola u 3 dana,.pitam se kaj bu za 2-3mj s tim ssdom..ak ti smeta moje pisanje jednostavno me zaobiđi...

Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
pa nista novo, kombinacija malog kapaciteta, async flasha i sandforce kontrolera dovede do toga kada prepunis disk nekompresibilnim malim podacima.

ono sto je tomy naveo bi moralo rjesit problem, koji ce se vratiti kasnije ponovno s vremenom vjerojatno zavisi cime budes punio disk, odnosno ako bude previse komprimiranih podataka doslo na njega. Napravi backup, ocisti disk, vrati podatke i vidi kako se ponasa (kopiraj neki video ili bilo sta vec komprimirano na njega i mjeri kolko ce trajat, a ne bjesomucno pustat benchmarke koji ce ga evidentno ponovno zaklat).
DuraWrite dobar, osmisljen je da poboljsa performanse diska, ali ne radi s komprimiranim podacima i kada disk nema vise prostora za manevriranje naravno da se uspori.

Kako god, na 60gb disku te ne bi trebalo brinuti sekvencijalno zapisivanje uopce jer je to premalo mjesta da bi stalo ista ozbiljnije kompresiranih podataka gore. A osnovna prednost ssd-a u odnosu na mehanicke diskove je jos uvijek tu, odnosno rad s datotekama <<512kB sto je najveca boljka mehanickih diskova.
40gb je free na ssdu..nanovo instalirani windowsi s par programa..pa nije valjda da formatiranjem nemožeš obrisati te komprimirane podatke?ili se varam?
..koji je dobar program za čiščenje ssda?hvala unaprijed
bahrija30 je offline   Reply With Quote