View Single Post
Staro 07.02.2008., 15:15   #93
lp_chandler
Premium
 
lp_chandler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 42
Msi Pr200x Ya

Procesor: Intel Core2Duo T5250 1.5 GHz
Ram: 2GB
Hard: 160GB
Ekran: 12'' WXGA ACV display 1200x800 rezolucija
Težina: <1.8kg (sa baterijom)
Autonomija: > 5h
Ostalo: Dratf-N wireless,
fingerprint reader,
4in1 card reader,
webcam,
gigabit lan,
HDMI izlaz,
garancija 2god, itd.
Cijena: 6800kn u TechnoMax-u (King Cross)

Nekoliko riječi o njemu:
Laptop me naprosto oduševio. Tražio sam laptop preko 2 tjedna, i pogledao sam ih stvarno puno, dok se nisam na kraju odlučio za ovoga. Dvoumio sam se između Toshibe U300 i ovog MSI-a. Koštali si podjednako, s tim da je tochiba imala veći ekran (13''), dual core proc i manje rama.
Laptop bi inače koštao preko 8k kuna, ali je bio ovako jeftin zato jer nije dolazio sa OS-om. A upravo tako nešto sam i tražio. Pošto sam student, mogu si skinuti besplatnu Vistu Business sa msdn-a. I to sam neki dan i učinio. Laptop radi besprijekorno. Ima dost procesorske snage i više nego dovoljno rama za pokretanje Viste.
Laptop je u duši pravi ultra prijenosnik. Baterija mu drži i preko 5 sati (ali ne smije bit na najjačem osvjetljenju ekrana i treba ipak malo štedit energiju), no, čak i kad je na najjačim postavkama, može ić bez problema preko 3.5 sati.
Dost je snažno napravljen tako da se ne čini jeftinim (iako je bio ). Sviđa mi se to što se jako malo zagrijava. Čak i ako ga se sili, podnožje će uvijek biti sobne temp, ili samo malo iznad (pogotovo ako radi na bateriji).
Wireless me također oduševio. Hvata puno bolje nego moj bivši Lenovo C100 ili curina Toshiba. Da sam znao da će bit tako dobar, nebih uzo metronet, krao bi wireless od novo otkrivenog susjeda .
Jedina zamjerka laptopu je tipkovnica. Znam da treba bit mala, al raspored je stvarno mogao biti bolje rješen. Enter tipka je užasno mala i sve je dosta nabijeno. Ne znam zašto su morali stavit posebne tipke za home, page up/down i end (mogli su to nekako kombinirati sa FN tipkom). Pošto sam na prošlom laptopu imao thinkpad keyboard, onda mi sve ovo izgleda dosta loše. Ali sam se navikno već sad, tako da nije više tako strašno.
Preporučio bih svima koji žele pravi prijenosan laptop MSI PR200X YA. Neće vas razočarat.

Mogu samo dodat još da imam frenda koji je totalni MACfreak, i njemu je čak super laptop. Onda mora bit dobar

PS: Iako je na slici zeleni laptop, ja imam plavi (postoji još i rozi).
PSS: Iako izgleda prilično gay na slici, nije tak jako gay u stvarnosti.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	prod_e7477ff50f4e6023f2dfc1e0e026553c.jpg‎
Views:	964
Size:	19.7 kB
ID:	8253  
lp_chandler je offline   Reply With Quote