View Single Post
Staro 19.06.2018., 22:19   #2364
cdanijel
Premium
 
cdanijel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Spada malo u ovu temu iako nije ThinkPad.

Unazad par mjeseci malo smo se ponovili Gospođa i ja. Rezultat je da ThinkPad seriju više gotovo uopće ne koristimo. Postoji jedan 13" silver, ali to je razina plastikanera, a ne ThinkPada.

Međutim, u pogonu su IdeaPad 720s (moj) i Yoga 920 (Anin). Nemaju (srećom) dodirnih točaka sa trenutačnom ThinkPad linijom (Bruno i ja se nemremo dogovoriti je li zadnji ozbiljan X bio 220 ili 230).

Ono što je ozbiljan problem za oba je to da su u pogonu i dva MacBook Pro stroja (13 i 15, zadnja generacija) i HP Envy i Spectre (oba u 13 i 15 varijantama, također zadnja generacija).
Ovo tipkam s Envya (njega sam dohvatio kad sam trčao u vrtić).
Čim stignem napravit ću usporedbe; u osnovi svi su tu negdje; 720s ima uvjerljivo najbolji odnos bang/buck (uopće, rekao bih, jeftiniji je od ThinkPad 13), Envy 13 je konkurentan cijenom (skuplji je cca 200 EUR) od 720s, Envy 15 je također vrlo dobar u odnosu uloženo/dobiveno; Spectre je možda mrvicu preskup, a MacBook Pro je preskup oko pun kufer i 200 (realno, strojevi su bezveze, a skupi samo tako; imamo ih radi multiplatformnog razvoja i testiranja).
Eh da, 720s je na AMD platformi; osobno ne vidim nikakvu razliku, benchmark testovi su mi irelevantni...
I tak...
cdanijel je offline   Reply With Quote