View Single Post
Staro 05.06.2018., 14:55   #2344
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Dobra ... nego, kako se zagrijava kad je poklopljen i pospremljen?

Razlika od poklopljen, pospremljen i otvoren što se temperatura tice gotovo pa ne postoji s obzirom da je kod P50 kompletno donje kučište jedan veliki hladnjak koji fantastično ujednačeno raspoređuje toplinu. Gornji dio (tipkovnica i touchpad) su dizajnirani da nikad ne budu pretjerano topli tako da korisniku bude ugodno s gornje strane. S obzirom na to, zaklopio ga ili ne, ne čini bitnu razliku kad gornji dio laptopa nema funkciju hladnjaka.

U praksi, u gotovo apsolutno svakoj situaciji u koju ga možeš dovest procesor ostane ispod 85C bez da dosegne znatnu razinu buke, unutra su mag-levitation turbine, rasrtavljao sam ga. Na 2500 -3000 okretaja ne probiju razinu buke prosjecnog dobro riješenog gamerskog pc-a. t540p je bio bučniji.

Jedino kad ga baš baš siluješ, media encoder ili premiere renderiraju video npr, onda zna uhvatit malo poviše 90 (peak). Ali još uvjek, bez throttlanja i bez pretjerane razine buke. Uz to, iz vani čak i na takvoj temperaturi nije vruč nego ujednačeno topal. Curin dell e6540 npr ne mogu uzet u ruke kad je CPU na 80C.

Ako ugaziš i ovu quadro M2000M u njemu paralelno s procesorom, nema dodatnog skakanja temperature jer ona ima kompletni svoj blok s još jednim ventilatorom.


Zadnjih dana sam imao 30ak sati videa za renderiranje pa bi jednostavno stavio sve u media encoder queue i pustio ga da renderira preko noći u power saver modu (2.1ghz). Jer tako ostane vrlo tih i ispod 60C a vrijeme renderiranja se poveća sa npr 6 na 8 sati za šta me nije briga jer ionako spavam.

Ako želim da renderira u pozadini dok ja radim nešto jednostavno media encoderu dam corre affinity na 3 od 4 jezgre i mogu ga koristit savršeno glatko dok on radi.
thubanx6 je offline   Reply With Quote