View Single Post
Staro 20.02.2018., 19:19   #23
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 322
Ja imam, evo i pisem s njega XPS 15 9560 i7 7700HQ, FHD, 20GB RAM, 1TB Evo Pro 960 SSD i 1TB HDD WD Black....za sada nikakvih problema da pokucam!!!

Inace sam jako zadovovoljna s lapom!
Po meni dobre strane:
- 15'' ekran u 14'' kucistu
- HQ proc, tj ono kaj je bitno je 8 tredova
- tanak
- ok portovi
- 2 diska!!!
- super ekran
- dobra tastara - ja imam US layout i sve je ok osvjetljeno
- dedicated graficka
- tezina (relativan pojam, meni je lagan)
- dobra batt - ja izvucem u tom nekom pisanje, mail wifi vamo tamo modu 4h
- meni su cak i zvucnici ok - prije sam imal HP i lenovo koji su bili smece pa sam sad odusevljen
- svi portovi na pravom mjestu - hdmi i power lijevo pa ne smeta misu kad radis + vent je ispod ekrana tako da ti ne przi ruku kao na nekim laptopima di je vent desno pa ako radis s misem si moras obuc rukavice
- mali okrugli prikljucak za power - sitnica ali meni znaci nesto nakon debilnog prikljucka na lenovo, wtf with that?!

Ono sto je lose
- touchpad je UZAS, bacio bi ga u 3pm...stalno bi se nes dirkao i glasaaaan jaooo
- kamera, jbt ne kuzim to i dalje, svi se vecinom zale na to ne znam zasto to i dalje trpaju dole i jos u kut!!!
- usb c je 2 lane a ne 4

Ja ga koristim za virutalke i obradu podataka, procesiranje i tako to...generano nisam osjetio neko posebno throtlanje

Ono malo sto sam zavrtio par igri da, zagrije se i vristi ali ne znam sto ocekujete kad su nutra 2 mala, plitka venta koja moraju to sve hladit (cpu i gpu) i to u tako plitkom kucistu....Ne znam koji tako tanak lap ne vristi pri takvom opterecenju!?

Po meni XPS serija nema nista ni blizu da zadovolji ovo sto sam naveo pod pluseve...ili moras uzet mrcinu (veci footprint, deblji, skuplji) ili pristati na kompromise tipa slabiji proc, manje diskova i sl...

DELL HR je....no comen, ne znam zasto opce postoje, maltene sam i moro crtat sto mi prodaju jer nisu imali pojma koje su razlike u konfiguraciji a niti sloziti ono sto sam htio extra...Jos su mi i ostetili malo kuciste kad su ga otvatrali debili.

Ovo za batt, stvarno nisam cuo a nacitao sam se i nagledao reviewa ohoho, sranje, nemam rijeci...DELL support generalno je takodzer vec vise puta ocrnjen zbog toga kako postupa prema potrosacima.

Ne znam dal ste gledali sto ce bit s novim - jos nesto manji debljinu, kameru stavili samo u sredinu ali i dalje dole?!?!?!!?, 4x 4 lane usb c samo i sredili malo hladzenje pa je kao 40% ucinkovitije?! bumo vidli....

Bez obzira na sve i dalje, bar za mene ovo nema konkurenciju i preporucio bi ga ako vam treba ovakva konfiguracija u manjem kucistu. Lega ima 13icu i to je takodzer pila i pol!

Eto mojih par osvrta
hakija je offline   Reply With Quote