View Single Post
Staro 08.04.2019., 16:55   #59
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Možda ne bi bilo loše da se CCleaner (1 - 2 - 3) i uTorrent (1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6) prestanu preporučivati, obzirom da su oba programa već debelo (ne i prvi put) zagazila u mutne vode, a nažalost ni jedan ne pokazuje naznake nekog poboljšanja. Deluge i qBittorrent su i više nego dostojna zamjena za posrnuli uTorrent, dok BleachBit služi svrsi onima koji su navikli na CCleaner. Ista stvar vrijedi i za Adobe Flash Player (1 - 2), a po pitanju raznih registry-cleaner-system-optimizer peripetija, Windows Defender uredno blokira i ta zmijska ulja koja se godinama po defaultu instaliraju, koriste i preporučuju.

Popis besplatnih programa koji sam stavio nije ono sto mislim da bi svatko TREBAO koristiti vec jednostavno popis preporucenih besplatnih programa po odredjenim kategorijama, bez obzira postoji li u Windowsima nesto slicno. Za pakete alata i cleanere sam sad stavio dodatne ili malo izmijenjene napomene.
Zbog obimnosti potkrale su mi se i neke greskice vezano uz napomene kod odredjenih programa ili sam neki program uopce zaboravio staviti.

- CCleaner je najpopularniji u svojoj kategoriji i radi OK ako se koriste verzije kada jos nije bilo sigurnosnih propusta. Bas iz razloga popularnosti mislim da ga treba ostaviti na popisu (jer ce netko misliti da sam zaboravio a tako popularan), ali isto tako napisati i nedostatke pa nek svatko arbitrarno odluci za sebe.
- uTorrent, takodjer najpopularniji u svojoj kategoriji je isto u redu ako se ne koriste najnovije verzije, stavio u napomenu.
- Deluge - nisam ga stavljao u popis jer do danas nema mogucnost promjene jezika sucelja iz opcija programa. Sad je stavljen, uz napomenu kako izmijeniti jezik.
- Adobe Flash Player - los jos otkako je bio pod Macromediom, ali nekome potreban. Greskom sam stavio preporuceno instalirati jer sam samo kopirao svoju napomenu s popisa iz vremena jos kada se YouTube vrtio preko Flasha. Inace ga nebi ni stavljao na popis da nema napomene o dodatnom programu (mislim da je nesto od McAfee-a). Ispravljeno.

Slijedi novi popis programa.
stribor919 je offline   Reply With Quote