View Single Post
Staro 12.04.2021., 15:44   #924
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Neposlovnost A1

Kada sam sklapao ugovor za ovu novu uslugu na optici od bivšeg Amisa a to je bilo 3u1 a sada je A1 Turbo Internet i Flat Fon rečeno je da će račun ostati isti kao i E-mail.


I tako je to fumkcioniralo od 10.03.2021 pa sve do 08.04.2021 da bih se tog dana ujutro ulogirao 4 puta u svoju poštu kao i prethodnog dana u svoj korisnički račun jer mi nije bio jasan račun na 0,80 kuna.


U 15:30 08.04.2021 pokušavam uć u svoj e-mail i nakon logina ekran je ostao bijel i prazan. Probam sa drugim preglednikom se ulogirati ista stvar.


Zovem korisničku podršku i kažu mi neka probam sa drugim preglednikom se ulogirati, pa onda sa drugog PC ili laptopa.


Nakon toga mi kažu da korisnik stari.korisnik@a1net.hr ne postoji, dakle obrisali su me iz aktivne baze podataka. No vide moje e-mailove upućene službi za korisnike kao i povratne mejlove ali ne mogu ući u njih dakle postoje e-mailovi stari.korisnik@a1net.hr ali ih ne mogu otvoriti.


Nakon desetog poziva taj dan nalaze e-mail račun sa adresom novi.korisnik0@a1net.hr ali je e-mail totalno prazan. Na tom računu nalazim novi račun od 95 i nešto kuna koji mi još nije stigao na kućnu adresu.


Nakon toga šaljem e.mail korisničkoj službi da mi je tek sada jasno o čemu se radi tj. da je obrisan stari.korisnik i otvoren račun novi.korisnik mada se radilo samo o promjeni paketa usluge. Tražim da mi prebace staru poštu na ovog novog korisnika. No onda krenu uvjeravanja da ako je obrisan stari.korisnik da je obrisana i sva pošta.


Ja im odgovorim da pošta u aktivnoj bazi je vjerojatno obrisana ali da u backupu od 07.04.2021 mora postojati stari.korisnik i njegova pošta.


Uglavnom igramo se pokvarenog telefona, slušam gluposti od korisničke podrške i evo 5 dan ne mogu do svoje pošte, a ono što je u međuvremenu u ovih 5 dana došlo nema sjesti kamo jer je stari korisnički račun obrisan.


E sada ako ne rade backupove onda bi to bila katastrofa. Ja sam prije koristio Outlook pa mi je došlo do neke greške u njemu to je bilo prije 6 godina i izgubio sam brdo pošte koju nisam ni sa kojim programom uspio vratiti. Tako da sam sada računao da ono što je na njihovom serveru za poštu da je to tamo sigurno, no evo pokazuje se da nije za sada tako.


No najveću glupost koju sam čuo od ove službe koja pojma nema je da sam ja sam obriso svoju e-poštu i korisnički račun, a ja takove privilegije kao korisnik nemam tako da nikako ne mogu obrisati osnovni e-mail a kamoli korisnički račun za kojeg sada tvrde da ne postoji, naravno ne u aktivoj bazi ali traga mora postojati.


Totalna neposlovnost, ali na žalost preko ovih ne možeš do onih na višem nivou koji bi ipak nešto trebali znati. Kladim se da u sistemu postoji log kada i tko je obrisao stari.račun@A1net.hr. No pitam se koji je razlog da se uopće briše stari račun jer je korisnik isti samo je promjenio paket usluge?


Katastrofa od tvrtke!
sakomako je offline   Reply With Quote