View Single Post
Staro 27.08.2019., 14:42   #9990
Mate22
Registered User
Moj komp
 
Mate22's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nikad nisam vidio takav ormarić za A1, meni ti to više liči na stakloplastični ormarić za javnu rasvjetu.

To da miču koaksijalac do zgrada nema nikakve logike, to bi im drastično povećalo trošak infrastrukture. Ako će micat koaksijalac onda će ga maknut kompletno, a da ga ovak maknu polovićno bi morali imati hrpu novih CMTS-ova za svaku zgradu posbeno što bi drastično diglo trpšak struje i svega.

Pogotovo nepotrebno ako ide DOCSIS 3.1. Ali to je već bilo potvrđeno iz raznih izvora i prošle i valjda pretprošle godine da ide na nije išlo. Ne bi se ni najmanje čudio da opet ne bude ništa.
Vjeruj mi nije stakloplastični i nije od rasvijete nego u njega dolaze optički kabel vidio kad su ga otvorili a sličan njemu je naslonjen i uz zgradu.
A valjda nedižu koaksijalne kabele skroz sa zgrade i oko nje, nego do tih ormarića okolo polažu nove svjetlovodne kabele. I rečeno mi je da se radi rakonstrukcija mreže radi nuđenja novih usluga u budučnosti šta god to trebalo značit ali su spomenuli i brzo uvođenje novih brzina.
Znam i ja da oni laprdaju o docsisu 3.1 već 4-5 godina ali jednom i tome mora doć kraj i da to puste a ne samo pričaju.
Mate22 je offline   Reply With Quote