View Single Post
Staro 03.01.2023., 12:01   #19
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Dižem temu jer ne znam gdje ovo staviti.

Već preko godinu dana imam problem s osobom koja dijeli isto ime i prezime, ali nije osobito bistra.

Kao što znamo google ne radi razliku između maila ime.prezime@gmail.com i imeprezime@gmail.com, tj. svejedno je na koji se mail pošalje, ista osoba će dobiti mail.

Problem koji imam je da moj imenjak i prezimenjak otvara raznorazne accounte po netu sa svojim osobnim podacima, ali očito ne zna vlastitu email adresu jer uredno kao kontakt piše imeprezime@gmail.com

Imam brdo newslettera, potvrdi narudžbe gluposti preko top shopa, tečajeva i sl. i već mi je lagano dosta.

Probao sam na pristojan način i poslao čovjeku sms (naravno da ostavlja i broj mobitela pod account details i objasnio da mailovi dolaze meni, da nek provjeri koji mu je točan mail. Odgovorio je i problem je bio riješen doslovno 2 tjedna.

Mogu sve bacati u spam, ali će dolaziti i dalje.

Maloprije mi je došao mail da je čovjek otvorio account na nekoj stranici za tečajeve i dvaput neuspješno pokušao platiti po 250 eura za nešto.
Podaci su njegovi, mail je...moj.

Ne znam kako je uopće kreirao account, jer nisam dobio nikakav mail o tome da potvrdim nešto, samo sam dobio password i poruku da je account kreiran.

Otkazao sve narudžbe, promijenio password i tražio od supporta da ugasi račun.

Mail mi nije probijen jer imam 2FA.
Jel ima kakav način da se ovo riješi ili da i dalje gasim čovjeku sve što otvori dok mu ne dođe iz guzice u glavu da nešto radi krivo?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote