View Single Post
Staro 21.10.2010., 09:12   #30
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Mislim da su i Nvidia i Amd firme koje godišnje zarade više nego cijela HR te da kao isti imaju poveći broj stručnjaka koji se brinu o tajmingu i marketingu. Ne kasni Nvidia za ničime, ne požuruje Amd sa ničime. Ne bih se previše iznenadio ni kada bi obe firme na vrhu nekakave piramide imali iste ljude. Drugim riječima, mislim da se marketingom pokušava stvoriti slika konkurencije koja se skoro pa kolje na terenu a u biti svi zajedno sjede za velikim stolom i zajedno se opijaju i prežderavaju te usput smišljaju kako izvući što više para u što manjem roku. Svatko ima svoj komad kolača, od timova koji prave igre, pa timova koji prave grafulje, pa memorije, pa procesore itd...
...
AMD/ATi i Nvidia su u trustu, to uopće nije upitno. Već su jednom bili kažnjavani s nekih 850.000 dolara po kompaniji za dugogodišnje namještanje cijena (koje je navodno počelo 2002). To su toliko smiješne cifre za takve kompanije da ne vidim zašto ne bi nastavili, kad je potencijal za profit ogroman.
S druge strane, isto je tako sigurno da se unutar trusta međusobno kolju za bolji položaj, tako da nije sve samo finta.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote