View Single Post
Staro 01.11.2015., 22:47   #116
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor MP7 Pregled postova
Ste gledali ovo kad je JayzTwoCents bušenjem oštetio i stazice na matičnoj?

https://www.youtube.com/watch?v=67glAjdvwLc
Što reći

Ajd da nema sa strane još jednu X99 ploču na koju paše taj retention kit ... možda bih i shvatio, ali ovo je stvarno za anale

Citiraj:
Autor Schifty Pregled postova
Ne kuzim kakvih problema si imo da ti nije link paso,mozes malo pojasnit?posto ga imam i prezadovoljan sam sa programom
Taj program ima hrpu problema, koji se s vremenom uočavaju tj. sa svakodnevnim korištenjem

Već se pisalo o ovome naveliko i naširoko, ali Link i AI Suite se ne vole - nikako (neresponzivnost, rušenje, poništavanje postavki, zauzimanje resursa itd).

U ovom slučaju, ako moram birati između:
  • Linka koji polovično kontrolira samo ventove (i LED-icu na H100i bloku ),
  • i AI Suite-a koji kontrolira doslovno SVE spojeno na matičnu ploču ...

pogodi koji će ostati u Startup programs

Više puta sam pisao o ovome, pa sam već i sam sebi dosadan ali trenutno preko SpeedFana (interpolacijom temperatura između procesora i grafičke) automatski tj. ovisno o temperaturi CPU/VGA kontroliram doslovno sve ventilatore u kućištu (PSU, case, H100i), a grafička je također putem posebne krivulje podešena da radi vrlo brzo, ali uz 15-20°C niže temperature u odnosu na stock postavke (GPU Boost 2.0).

Dakle, ako poraste VGA temperatura, raste i brzina svim ventovima u kućištu. Ako poraste temperatura CPU-a, porasti će i brzina svim ventovima koji utječu na njegovu temperaturu. Ukratko mogu si složiti vrlo stabilnu, uhu ugodnu i responzivnu kombinaciju za bilo kakav temperaturni scenarij, a ne moram više prstom maknuti.

Da stvar bude bolja, čak bez gledanja, po određenim zvukovima ventova, točno znam na kojoj je komponenti trenutno load

Naravno, pumpa je također podešena da reagira na nekakvu ekstremniju temperaturu CPU-a.

Za kraj imam opciju konfiguriranja LED loga na grafi, da mi počne blinkati kada prijeđe određenu temperaturu ... ali ok, to nije toliko povezano sa trenutnom temom, pa da ne ulazim u nepotrebno oftopičenje

Ovo u Linku praktički ne možeš pouzdano ostvariti, plus što s obzirom na njegovu zloglasnu nestabilnost, ove zadaće nikada ne bi povjerio takvoj aplikaciji, koju sam (kratko ) koristio i sa svojim AX1200i napajanjem na kojem je radila kriminalno loše (nestabilan rad, neprecizne mjerene vrijednosti, nepouzdane i netočne postavke, itd.) ... a ovo se spominje u gotovo svakoj boljoj recenziji Corsairovih AXi napajanja.

Neću dalje nepotrebno u ovu problematiku, jer su po mnogim forumima i recenzijama već napisane cijele zbirke haiku poezije na Corsair Link temu, pa nema potrebe da ih ja ovdje opet ponavljam.

Naravno, ako tebi odgovara Link, nitko ti ga ne brani

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 01.11.2015. u 23:05.
dh41400 je offline   Reply With Quote