View Single Post
Staro 05.06.2018., 01:18   #7
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Autoru teme.
Imao sam vrlo nedavno isti problem, no kasno sam skužio da grafa umire zbog neispravnog venta na njoj. Isto ima 2kom, riknuo je vanjski, do konektora za monitor.
12-13$ su ti oba venta novi na aliexpressu
Ako nisi shebao grafu do kraja s tim što si je i dalje forsao a vidio si da ide na 100ku, imaš nade spasiti je, za razliku od mene
Ja sam na svoju nakon kurenja heatgunom, jer je nakon bacanja artefakata, 3 sekunde poslije krknila skroz sa crnim ekranom, vratio iz mrtvih, i skinuo kuler dolje i stavio dva venta i pričvrstio ih vezicama, svejedno morao otpisati - radila je 2tj tako na 70-75°c, i samo bacila artefakte i crni ekran i to je to. Očito se predugo patila s jednim ventom :/

@trpi - da, postoje single fan modeli i 280x, pa kakve to ima veze sa izvedbama sa 2 ili 3 venta - površina hladnjaka je kudikamo veća i raspored memorije i vrm-ova na grafi nije isti, dakle, ne može se adekvatno ohladiti s jednim ventom. Ako trebaš fotkat ću ti grafu na stolu, krepana je tak i tak, pa ti mogu dočarat kolika je to kvrga od kulera, jedan vent na njemu je ko igračka, nije ti to 1060 od 17 centi , 7970/280x je grafa od 28-29cm, a 380ke su oko 26-27cm uglavnom. Taman za jedan vent više
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote