View Single Post
Staro 25.04.2011., 11:59   #28
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
Je, Fujitsu odavno ima pedigre u tabletima, uostalom isto kao i u prijenosnicima. No, Fujitsu je jedna od firmi koje proizvode sve i svašta, davnih dana su bili zakon u medijima (disketama i trakama) i u epson-kompatibilnim printerima, a kasnije su od printera razvili umjetnost sa 3 i 4-binskim adf-ovima i dvo i trostrukim mehanizmima za prihvat perforiranog (onog "zebra" ) papira...

Fujitsu je odavno toliko velik i moćan - prvenstveno u serverima i bankarskoj opremi - da (bar se meni tako čini) ovo sve drugo - laptope, padove i ostale gadgete shvaća maltene kao igru. Ono, znaju oni da je to super i treba tu biti s razvojem, čisto zbog novih tehnologija i prestiža, ali pravi posao oni rade na drugom planu. Pri tome će izdvojiti koliko treba za razvoj nekog lapa ili pada, ali ne očekuju od toga previše prihoda. Imaju super razvijenih stvari ali kao da im se ne da sad raditi kampanje i plasirati proizvode... Po onoj - probao, vidio da znam i šta sad...

Mislim da igraju na sigurno, imaju svoje tržište servera, printera i bankarskih sustava (vjerojatno još poneko) koje im donosi dovoljan profit i zašto sad mijenjati nešto.... a sa ostalim su tu, u vrhu, i u slučaju neke katastrofe u uhodanim segmentima, uvijek mogu uskočiti ...

A za proboj uvijek treba vizionar i čovjek koji će ustrajati u nekoj ideji bez obzira na sve. Eto, jučer pročitah da je former president Sony korporacije umro. RIP Norio Ohga. Čovjek koji je "izmislio" CD i zbog kojeg su današnji cd-ovi takvi kakvi jesu i čovjek koji je gurnuo Sony u "novitete" filmova i video igara i zbog kojeg je Sony danas takva megakorporacija... Vizionar.... Tko zna, da je Fujitsu imao jednog takvog, možda bi danas bili vodeći u proizvodnji tableta, a banking ne bi uopće radili...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote