View Single Post
Staro 06.02.2017., 23:23   #710
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ma da, kod mene je asketizam na djelu
Još uvijek me veseli koliko je maleno i da mi se proc ne pregrijava

Isprobao sam sada sljedeće:

Pola sata Overwatch, grafa mi se čini sasvim u redu. Čudna je kontrola ventova na mojoj zotac, tek kad dođe na 75°C počne pravo vrtiti, štoviše, čini mi se da regulira brzinu vrtnje venta u odnosu na opterećenost GPU i temperaturu. Dakle, ak GPU nije opterećen, dat će mu lufta da dođe do više temperature prije nego zavrti ventove kako treba. Možda mi se samo čini.
Onaj priručni render test u gpu-z isto pokazuje da je grafa sasvim u ok uvjetima.

Kod mene je grafa dosta debela, zauzima skoro tri slota, pa sam morao maknuti metalni shroud da mogu zatvoriti kućište, a time ventilatori direktno naliježu na rupe na bočnoj stranici i nema šanse da recikliraju zrak. U svakom slučaju mi se čini da je tako i bolje nego da imam turbinski. Vrijeme će pokazati.

--

Proc na 4.4GHz.

IBT na 1.27V zakuca proc iz trećeg prolaza na 100°C, automatski throttla do 3.7GHz, nisam ga htio mučiti dalje.
Na 1.15V odvrtio IBT u deset prolaza, u 5 prolaza ne dođe do stotke, od sedmog prolaza throttla do 3.8GHz.

Morat ću probati još niže ići s naponom čisto da bude još tiše u loadu. U idle/surf se računalce ne čuje, to mi je najbitniji faktor. Ipak prelazim sa NH-D15 na ovo malo sranje L9.

Mislim da ću i pentiuma iz cubiteka prebaciti u ovo drugo kućište, samo se moram odlučiti koju boju koristiti za sebe, a koju za pentača

--

Overall, kućište je stvarno fino posloženo, sve ima svoj način kako se ubacuje. Iako je sve na milimetar, nema mučenja i krvavih prstiju na kraju dana. Primjerice, matična ploča se može izvaditi bez da se napajanje ili GPU mora prvo izvaditi. Ugodno sam iznenađen.

EDIT: da ne bude suhoparno, par fotki.



Nakon micanja IHS-a, proc je nekoliko milimetara niži. Ako se koriste originalni vijci, hladnjak neće biti stegnut na jezgru i neće pritiskati LGA nogice kako treba. Modifikacija podloškama.



Prvo paljenje, hladnjak s direkt nalijeganjem na jezgru je OK!



Usporedba dva platinum napajanja:



LGA-grunf:



Sitnice koje su ostale "viška" (highlight mi je IHS, LGA kopča i ovi "mostovi" s dominatora)

__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 06.02.2017. u 23:33.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote