Tema: PayPal
View Single Post
Staro 31.03.2016., 22:28   #2673
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Evo jedno iskustvo pa nek se čita ako se netko nađe u sličnoj situaciji.

Kupujem nešto s njemačkog webshopa i treba platiti. Prebacim pare na devizni, stisnem platiti u paypal i figa

Dobijem neki error "L_ERRORCODE0=10486" u najobičnijem XML-u, gledam nije mi ništa jasno.

Pogledam račun, naravno pare skinute piše paypal i ime webshopa i cijena.

Odem u paypal, u novoj "redizajniranoj" stranici nema transakcije, stisnem na dnu "Old account view", te vidim da je transakcija Denied, pojašnjenje "The recipient chose not to accept this payment." Kliknem na detalje transakcije, piše ID, Denied i nikakvi detalji.

Ništa šaljem e-mail webshopu, kažu nismo ništa dobili. Šaljem e-mail paypalu i čekam par dana.

Prođu 2 dana, šaljem ponovo e-mail paypalu.

Pošaljem još 2 e-maila svaki dan paypalu, nikakav odgovor. Odem u resolution centar, probam napravit dispute na transakciju, dobijem grešku da se trenutno na tu transakciju ne može raditi dispute.

Zovem banku, dobijem savjet da pričekam utorak, ako u utorak nema para napravim reklamaciju.

Zovem u utorak banku, napravim reklamaciju, danas ujutro me zovu iz banke da su pare vračene.

Odem ponovo u webshop, platim opet preko paypala i sve prođe normalno

Zašto se možda ovo dogodilo? Smatram kao razlog što sam prekratko "čekao" kad sam prebacio pare na devizni i stisnuo plati na paypalu. Naime kad sam u internet bankarstvu prebacio na devizni, nakon kojih 20-30 sekundi sam stisnuo plati na paypalu i dobio grešku. Jedino je to nešto "drugačije" zašto bi se sve ovo moglo desiti, drugi put čekam 10 minuta

Druga stvar neugodno me iznenadio paypal neodgovaranjem na bilo koji način preko e-maila. Jako neugodno i neprofesionalno od njih.

S druge strane toliko me iznenadila pristojnost i pristupačnost službe za korisnike Zagrebačke banke, te webshopa koji me čekao 10 dana i danas popodne poslao paket čim sam platio (carondo, autodijelovi).
sipe je offline   Reply With Quote