View Single Post
Staro 16.12.2009., 07:54   #16
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nisam bio voljen,ali uvijek znam prijavit post i povući koju budalu tu na forumu za sobom,u ban.Ja tebe nisam vrijeđao pa te lijepo molim da se ne qrčiš jer si nabasao na totalno pogrešnog. Dao sam ti savjet u skladu sa tvojim inteligentnim rasponom od 100-1000kn koji sam po sebi dovoljno govori koliko znaš o onome što pišeš.

Naveo si po mogućnosti što jeftinije,znači bliže 100,nego 1000,ili pola - 500kn. Možda meni i mozak ne reagira više najbolje na ovakve teme, ja ne da ljude podcjenjujem,nego ih obožavam. Dvije su vrste ljudi koje ne volim na ovom forumu,a to su oni sa puno prijatelja,koji su sve čuli i sve vidjeli tj. googlaši,i druga grupa je low-enderi kojima kad nešto sugeriraš,onda tvoja sugestija koliko god bila dobronamjerna ispada još veći crap,nego šta oni imaju,a naravno,sve su čuli,sve su vidjeli,a imaju zvučnu od 100kn i zvučnike od 300. NHF ali ne pušim te spike,ovdje sam predugo i prestar sam za ta sr.

Lijepo sam ti rekao,pošto vidim da ti moji i joolkini savjeti ništa ne znače, ja sam namjestio jučer Foobar2000 sa Asiom 2.0,uredno sve prepoznato, i radi vrhunski na 10ms latenciji,pokušati ću danas i manje ganjati sa Extreme Musicom.

Ti i nemaš baš mnogo opcija jer su ti vrlo kontradiktorne,a to nikako da shvatiš,na postojeću zvučnu Audigy LS se ne isplati uopće išta spajati osim analogaca tipa taj Creative,ili moj Z2300,koji je isti 2.1 drek,samo puno skuplji,i objektivno,ruku na srce,5x bolji drek.Ali drek.

Moja opcija za tebe i tvoje slušanje glazbe je SPDIF na vrlo solidnom Realteku,solidnom govorim,od drugih Realteka,jer je ovo ipak među 2,3 njihova najbolja codeca. I lijepo uzmi kvalitetne 2.0 speakere za 1000+kn , spoji i uživaj.

Biti ćeš jako zadovoljan pogotovo ako kažeš slušaš kvalitetnije izvore od mp3ce. Onda ti ne trebaju nikakvi popratni softverski efekti koje nužno idu uz Creative proizvode,neki uspješni kao Crystalizer do nekih 30%,neki totalno promašeni kao CMSS 3D.

Svaki sustav se može ugoditi u skladu sa preferencijama usera,pa tako i Z2300 nije nužno kutija Bassa,uz setup Extreme Gamera/Musica od 40% Bass/ 60% Treble, i 40-50% pojačanog Bassa na samom zvučniku to jako pristojno zvuči, Crystalizer je na 33%, Bass redirection uključen,cutoff freq 80hz,dakle THX certificirana i optimalna frekva. Bass boost je na 1.0db,to je dovoljno za ovakvog mamuta od suba.

Nije to samo kutija bassa,pogotovo kad to čujem iz usta nekoga,tko ima 5x veći škart,NHF,taj Creative je u rangu X230/240. Onda znam o čemu se radi.

ESi Juli@ je profesionalna dvodijelna kartica sa izlazima na obje strane PCB-a,i već dugo godina jedan od top audiofil modela za PC,nemoj se ljutiti ali mislim da bi se dotična gospodična jako uvrijedila da ju spojiš na T3100 analognim jackom. Ne bi osjetio nikakvu razliku između nje i malo boljeg Audigya sa Asiom.

Imaš M-Audio u zagrebu,zaboravio sam dućan,al ti je na horvaćanskoj, u zgradi Baschiere 2, znači onaj kompleks zgrada,ime dućana ne pamtim da me ubiješ,ali imaju cijelu gamu profi sound hardvera i komponenata. Cijene M-Audio proizvoda su od 500+ kn. I ako si tako skeptičan prema Creativeu, odnosno gradiš bazu za digitalni output,za početak uzmi ili vrhunsku zvučnu,i spoji taj drek od zvučnika,ili uzmi vrhunske zvučnike za 1000+kn ako takvih uopće ima,da su vrhunski,ali nađe se,novo,polovno, štagod,pa spoji SPDIF-om na Realtek i pokušaj Asio4all primjeniti na tom ALC889A codecu.

Provox,našao :

http://www.provox.hr/audio/proizvod....ca=11&Source=1

Toliko od mene,bez ijedne uvrede.Čudo.
thedream je offline   Reply With Quote