View Single Post
Staro 21.01.2012., 20:27   #67
maymun
Premium
Moj komp
 
maymun's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: zadar
Postovi: 192
Ako će pomoći, evo moja iskustva sa torrent clientom... koristim transmission

instaliraj transmission-daemon i transmission-remote
pokrećeš ga sa ./etc/init.d/transsmision start (zaustavljaš sa stop )

kao gui na win7 koristim http://code.google.com/p/transmisson-remote-gui/, ima više opcija i ljepše izgleda od transmission webUI. Daemon se kontrolira putem RPC, pa moraš editirati /etc/config/transmission i option rpc_whitelist prilagodi svom IP range-u. Editiraj i path-ove direktorija.

E sada.. prilikom skidanja torrenta sa puno seedera, cpu load na sx763 bi narastao preko 10, nakon čega se reebota... tako da sam ograničio broj peerova u configu. Razlog je možda i to što koristim usb flash disk (koji je spor što se tiče pisanja), a ne pravi hard. Kada skidam torrent sa 10-ak peer-ova load se drži na 4-5 i router je poprilično "trom" zapravo teško mu je pristupiti putem ssh, al je podnošljivo. Staviću pravi hdd ovih dana pa ću vidjeti ima li razlike. Kada se torrent skine, i kad nema pisanja po disku, nemam tih problema 10-ak leechera, CPU load oko 1. Uzrok može biti i to što nemam swap particiju. Uglavnom, ograniči broj peer-ova inače ćeš imati problema.

Evo izvadak iz moje /etc/config/transmission

option enabled 1
option config_dir '/mnt/usb/transmission/config'
option download_dir '/mnt/usb/transmission/done'
option incomplete_dir '/mnt/usb/transmission/incomplete'
option peer_limit_global 50
option peer_limit_per_torrent 10
option rpc_enabled true
option rpc_whitelist '127.0.0.1,192.168.10.*'
option rpc_whitelist_enabled true

"mali" problem predstavlja i to što fajlove sa sx763 putem mreže možeš prenositi brzinom do 3500 kB/s, brže neide...

Kod mene sx763 trenutno ima ulogu samo torrent stroja, tako da neznam kako povećanje CPU load-a utječe na njegovu primarnu ulogu, a to je routanje prometa.

Zadnje izmijenjeno od: maymun. 21.01.2012. u 21:09.
maymun je offline   Reply With Quote