View Single Post
Staro 20.11.2017., 19:19   #2198
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
doksmo imali adsl na 384/64kbita, nitko se nije žalio na brzinu wifija

ako hoćeš koristiti brz net, spoji kabel. ne tako davno, operateri su uz adsl davali ŽIČANE routere. sjetimo se kazde i onog plavog dlinka.
kad routeri od operatera nebi bili zadnje sranje - nebiste ih dobivali gratis uz uslugu, nego fino iskeširaj xyz kn pa imaš router. to su radili i bnet, i amiš, i neznam još koji operateri. po defaultu je dolazilo neko žičano gofno, ako si htio wifi ili bolji router, imao si doplatu.

danas postoji AC standard i svatko tko želi može si kupiti "brz" router.iako realno nije vam ac ni potreban, običan AN gura preko 150mbita, i takvi uređajčići nisu ni skupi, oko 300kn. nemaju domet kao 2.4ghz, ali s obzirom na količinu smetnji na 2.4ghz, na istoj udaljenosti bi trebali raditi bolje, osobito u gradskim sredinama.

i ovo šta je danči pisala - nije to neznam kakvo ulaganje u opremu. kolegi sam bio kupio zyxel AP za 50kn sa njuškala. uređaj je imao dvije 5dBi antene na sebi, i pokrio kuću na 3 kata fantastično. mob mi se spajao s ceste još, a router je bio takoreć na tavanu. mislim da su isti model imali u jednom kafiću u gradu, na kojeg sam se s mog balkona koji je oko 600m udaljen, uredno spajao na taj wifi.
jp_rv je offline   Reply With Quote