Tema: Automobili
View Single Post
Staro 29.12.2018., 06:31   #41203
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
@x-plosiv
Koliko sam čitao, postoji kvaka 22. Naime, prije si kod otkupa plaćao cijenu koju si dogovorio sa leasing firmu i obično se kretala u razini pologa kojeg si dao kod uzimanja leasinga. Država je skontala da tu gubi porez pa su navodno donijeli neke propise gdje kažu da cijena otkupa mora biti tržišna.

@colop
Slažem se da su cijene takvih auta vani puno povoljnije, ali... 'em imaš brdo papirologije oko uvoza (vidi malo onaj članak o liku koji je uvezao el. auto iz Švedske), 'em dosta trčanja po šalterima, 'em ti naši ne priznaju cijenu koju si platio vani već neku svoju, 'em imaš dosta dodatnih troškova oko uvoza (prijevoz, osiguranje,...). Naši su uvoz autiju zakomplicirali do pakla. Npr. čemu homologacija vozila? Ako je ono voženo u EU, zašto ga naši još moraju dodatno homologirati? Imamo neka pravila drugačija od EU? Na kraju te razlika ne ispadne neka velika. Drugi je par rukava što taj auto nije isti kao onaj kojeg kupuješ u našim salonima već bolji i opremljeniji.

Što se tiče ove usluge mobilnosti. Nemam dovoljno parametara da bi vam mogao dati više informacija. Sistem sigurno ima prednosti (1v@n je to lijepo specificirao), a sigurno ima i mana (nemam dovoljno informacija). Ono što sam uspio doznati u međuvremenu je da ti se polog vraća nakon isteka ugovora i to u punom iznosu. Ne znam može li se auto otkupiti nakon isteka ugovora.
Zašto bi netko uzimao kredit ili vadio lovu iz čarape da bi si kupio auto? Zašto da posjedujem auto? Sumnjam da se isplati za gradske aute, ali za skuplje vjerojatno da.


Gledam malo ovu Renault mobilnost uslugu i mogu reći da je upitne isplativosti tj. isplativo je samo za firme. Po kalkulaciji koja je navedena, u 5g. platiš 217.200 kn za auto koji košta 188.000 kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 29.12.2018. u 08:33.
coconut je offline   Reply With Quote