View Single Post
Staro 26.02.2016., 13:21   #1512
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor MikaHR Pregled postova
Naprotiv, manje više sve moderne igre su optimizirane za više jezgri osim nekih kao FO4 koje koriste pretpotopne engine.

Testirane igre nisu relevantne jer si lijepo naveo da - nisu relevantne.

CPU testovi (koje si prvo naveo) nisu relevantni jer nema i3.

Metodologija je ispravna ali ne i relevantna. Vrijedi SAMO ako imaš OCanog Titana X na 1080p. AKo uzimaš Titana, i7 je jedini logičan izbor. Brzina CPUa je totalno nebitna ako imaš low end karticu.

Evo ti malo primjera (a i to su već stare igre, u novima možeš slobodno podić grafičku zahtjevnost za 1-2 levela):

http://www.pcper.com/reviews/Systems...ou-Really-Need

S time da posebnu pažnju posveti rezulatima Mantle-a (preview dx12/vulcan) i dobroj multicore igri Metro (samo da vidiš kako se i3 ponaša danas i u budućnosti jer to je norma danas)

Squad nije smeće od igre kao igre, smeće je u smislu kako radi. Al to je jedna od par igri odrona koje nebi pokrenuli kako treba ni superkompjuteri.

Navodiš testove di nema skylake i3, a ja sam ti naveo video di vidiš kako je taj i3 bolji od FX.

Dal je blesavo uparit i3 i titan X OC za korištenje, naravno da je (svejedno je pametnije nego FX, jer je i3 brži), no ako želiš testirat da vidiš razliku između procesora onda nije, zato jer tako eliminiraš bottleneck. Isto su mogli napravit s nekom srednjom karticom kao što je 970 il 390, i stavit detalje na low i malu rezoluciju, no to bi izgledalo jako loše na YT kanalu, zato stavljaju TITAN X i OC.

Meni nije jasno kako to tebi nije jasno...

Inače meni squad ide jako dobro na i5 6600k 4,7 GHz.

Ako neko daje lovu za AMD il intel zato što voli iste, nek daje, ja dam za ono što je u većini slučajeva za što ću ga ja koristiti bolji (trenutno je tu intel bolji za istu lovu).

Na poslu sam, pa nisam mogao napisati detalje, nego sam puknuo link pa ću pokušat objasnit što sam mislio.

Test i5 6600k za koji sam prethodno naveo link sadrži rezultate CB, isto kao i link excavatora. 4jezgrevs4jezgre približnih taktova, i po CB bodovima ispada intel 80% brži. I sad ako se na ovaj test (prvi test excavatora koji sam ja vidio a da nije mobile), doda tih 40 % za koji AMD tvrdi da će bit bolji IPC od intela, svejedno će bit znatno sporiji od trenutne intelove arhitekture (a ZEN treba izać na sljedećoj).

Štoviše u CB je excavator sporiji nego phenom2 u IPC, što je katastrofa jer je taj procesor valjda 6 godina mlađi. To sam htio napisat.

S obzirom na navedeno smatram da mi je i3 6100 bolji izbor za drugo računalo, jer ZEN za te potrebe ne može bit brži, i upgrade path mi i dalje postoji (mogu kaby lake stavit). Inače sam azmatrao sam FM4 APU koji bi trebali uskoro izać, pa onda upgrade na ZEN, a sad ću i3 pa upgrade na i56600k il slični kaby lake.
markecSMB je offline   Reply With Quote