View Single Post
Staro 25.02.2016., 22:23   #1508
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor markecSMB Pregled postova
Ne razumijem što hoćeš reć?

Ti si naveo primjer jedne vrlo dobro optimirane igre za višejezgrene/threadeane procesore. Takvih igri je jako malo, doslovno se mogu nabrojat na prste jedne ruke. U takvim igrama je i3 6100 malo bolji od trenutno najboljeg AMD-a (FX8350), a u svim ostalim je znatno bolji.

Naprimjer.
https://www.youtube.com/watch?v=A3N3-wtsiEM

Ne kužim dio da mi CPU nisu relevantni ni grafika relevantna?

DF koristi titanX OC zato da makne GPU bottleneck dio, odnosno da pokaže maksimalne performanse procesora i samu razliku između procesora.

To je ispravan način mjerenja performansi procesora, isto se može mjeriti da se smanje detali i rezolucija. Metodologiju objašnjavaju na svom kanalu.

U igrama si uvjek bottlneckan ili s grafičkom karticom ili s procesorom, da pokažeš pravu razliku mjeriš tako da eliminiraš bottlneck od grafičke ili procesora (ovisno što testiraš).

Ako oćeš testirat grafičku, onda ćeš se pobrinut da imaš do kraja OC najjači procesor i staviš detalje do kraja. METODOLOGIJA kod DF je ISPRAVNA.

Meni squad nije smeće, igram ga skoro svaki dan. The withcer 3 sam probao čisto da vidim kako mi ide al me nije zainteresirao da ga igram.
Naprotiv, manje više sve moderne igre su optimizirane za više jezgri osim nekih kao FO4 koje koriste pretpotopne engine.

Testirane igre nisu relevantne jer si lijepo naveo da - nisu relevantne.

CPU testovi (koje si prvo naveo) nisu relevantni jer nema i3.

Metodologija je ispravna ali ne i relevantna. Vrijedi SAMO ako imaš OCanog Titana X na 1080p. AKo uzimaš Titana, i7 je jedini logičan izbor. Brzina CPUa je totalno nebitna ako imaš low end karticu.

Evo ti malo primjera (a i to su već stare igre, u novima možeš slobodno podić grafičku zahtjevnost za 1-2 levela):

http://www.pcper.com/reviews/Systems...ou-Really-Need

S time da posebnu pažnju posveti rezulatima Mantle-a (preview dx12/vulcan) i dobroj multicore igri Metro (samo da vidiš kako se i3 ponaša danas i u budućnosti jer to je norma danas)

Squad nije smeće od igre kao igre, smeće je u smislu kako radi. Al to je jedna od par igri odrona koje nebi pokrenuli kako treba ni superkompjuteri.

Zadnje izmijenjeno od: MikaHR. 25.02.2016. u 23:08.
MikaHR je offline   Reply With Quote