View Single Post
Staro 14.06.2012., 12:44   #312
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor vec1337 Pregled postova
Pozdrav,
Moja konfa je jako stara

Gigabyte GA-M56S-S3
AMD Athlon 64 x2 5200+
4 Giga DDR2, Geforce 8800GT

Posto igram internet poker gdje je potrebno uz klijent imat upaljeno par programa koji stalno obrađuju handove i prave razne statistike, koliko bi mi pomogao SSD i ubrzao sam rad računala, windowse i sl? Sad imam obican hard. Planiram po preporuci od jednog forumaša uzet jedan po 64 gige, sa oko 500mb/s brzinom. Uz to radim u auto cadu i slično igre skoro da i ne igram, osim tu i tamo starcrafta 2 koj sasvim solidno radi. Također taj ssd bi mi ostao za novo računalo koje planiram oko bozica uzet... Sta mislite
Složena konfica za poker sa esesdejem

Intel i3 2120
Gigabyte H77M-D3H
Kingston 4Gb
MSI 6770
Samsung 830 64Gb
XFX 450W
CM Elite 370


Iako bi ovo moglo i puno slabije za tu namjenu, gazda je imao neke specifične ideje tipa da neće celerone i pentiume, da može spojit 3 della i tako. Od ssd-a, sami je izabran čisto zbog pouzdanosti i čipova, odnosno pošto komp ide ne baš tehnički potkovanoj osobi da se nemora pazit na ssd, iako je i to relativan pojam danas čak i za asinhrone SSD-e. Gore u konfiguraciji fali još 4 gb rama, al nisam ih mogao ugurat u budžet od 4k jer sam naručivao samo iz jedne trgovine.

Komp je juče isproban, ubačena je baza od 500.000 ruku, šta reći nego da sve leti, od statistika do sveg ostalog. Dio zbog ssd-a, dio zbog kompa.

Uglavnom, ako planiraš uzet SSD, samo naprijed, pogotovo što ćeš uzimati i komp uskoro.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote