View Single Post
Staro 08.02.2018., 17:37   #3161
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Pozdrav!

Namjeravam zamjeniti svoj LG Flatron W2246. Monitor će biti spojen na konfiguraciju pod "Moj komp" (+GTX 1060 ili RX 580). Računalo koristim samo za singleplayer igre (npr: Battlefield 1, GTA V, Assassins Creed...) i FIFA svake godine multiplayer. Stoga, mislim da bi IPS bio dobar za mene (iako nisam imao priliku biti za takvim monitorom). Mislim da mi 144Hz nije potrebno, ako radi toga moram žrtvovat boje. Ne znam dal mi se isplati uzeti 2560x1440 monitor? Isto tako ne znam koliko mi se isplati uzet Freesync pa definitivno ic na RX580? Monitor ne treba imati nikakav pomični stalak, vesa itd.

Gledam Dell UltraSharp U2412M koji mi se čini nekako OK samo radi 16:10 omjera. Ima što bolje na tržištu (ne treba biti 16:10)? Može neka preporuka monitora ne manjeg od 24"? Cijena bi bila tak nekih 2000kn, ali može manje ak se može kupit kvalitetno. Može i rabljeni neki 27" 2560x1440 ako mi se to isplati? Može i neki starni shop tipa computeruniverse ili alzashop
Neki dobar 1440p i da je ips je nemoguće nabaviti za tu lovu + 1060 je taman na granici za tu rezu (gledaj budućnost).
Neki IPS dell uzmeš, 24" i na miru si. DELL UltraSharp U2414H, nešto takvo.

Citiraj:
Autor magija Pregled postova
moze li mi netko rec koji je bolji od ova dva monitora
zowie xl2411 ili asus vg248qe
i da li su isplativi za uzet ili ima nesto jeftinije iste kvalitete ili iste cijene a kvalitetnije?


Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Benq mi se čini bolji, ali taj monitor ti je čisti fps gaming, za to je napravljen. Ako nemaš DVI na grafi nemaš što ni gledati 144hz (pošto nema DP) + TN matrica. Ako ti ne treba za neki HC gaming, radije neki s IPS matricom.
Mommistake je offline   Reply With Quote