View Single Post
Staro 07.12.2019., 14:29   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Kako dobiti praznu kutiju i izgubiti novac

U 20 godina primanja paketa iz cijelog svijeta, preko svih mogućih dostavljača, tek danas mi se dogodilo da primim paket, sa otuđenim uređajem iznutra.

2.12. prijatelj iz jednog grada u HR šalje neotvorenu, novu kutiju sa uređajem unutra meni, također u HR. Kutija na sebi ima 2 zaštitne naljepnice. Tu kutiju, skupa s računom stavlja u veću kartonsku kutiju i sve predaje Pošti.

6.12. dobivam paket, no stavljam ga sa strane i odmah izlazim iz kuće, te se zbog obveza vraćam doma tek navečer.
Navečer otvaram kartonsku kutiju i vadim račun, te kutiju od uređaja.
Odmah primjećujem da je zaštitna naljepnica prerezana, a uređaj odstranjen iz kutije.

S obzirom da mi je to poslao prijatelj, on otpada kao mogućnost krivca.

Uređaj je pozamašne vrijednosti, te je paket bio osiguran na tu vrijednost.

Odmah sam jutros zvao SZK Pošte, gdje su mi rekli - pazite ovo - da sam trebao otvoriti paket odmah po primitku te provjeriti da je s njim sve u redu. Drugim riječima, trebao sam poštaru reći da sjedne sat vremena i popije kavu dok ja to otpakiram, ugradim i provjerim da li radi.

Već znam koja je procedura jer sam se raspitao, moram ispuniti neke formulare za naknadu štete, te sa svim dokazima i sl. otići u ponedjeljak u poštu napraviti zapisnik.

Međutim mislim da znamo kako će to završiti. 99% da će Pošta tvrditi da to nije njihova krivica.

U tom slučaju sam voljan ići do kraja, jer ne dam da me ovako *ebu.

Da li ste imali ovakav slučaj i kako postupiti?


Hvala
Neo-ST je offline   Reply With Quote