View Single Post
Staro 23.02.2020., 17:27   #20
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Inace, vezano za to, jedna stvar za koju se nadam je da ce sve vise normalnih ATX kucista podrzavati SFX napajanja. U danasnje doba za napajanje vise uopce nije potrebno potrositi toliko mjesta, i SFX trenutno ide do 750/800W, sto je dovoljno za... apsolutno sve. Popularnost im je jako narasla, ali promijeniti standard je jako tesko
Imaš adaptere za mount SFX -> ATX. Corsair ih standardno isporučuje s nekim SFX napajanjima.

Inače, slažem se sa svime. Osobno imam takva kućišta već 15ak godina, a na poslu imam 30-ak SFF računala. Ne lijepim tuđe recenzije i ne teoretiziram, nego govorim iz vlastitog iskustva. Ljetne temperature su problem pogotovo ako se case naguta prašine.

Dell, Lenovo i HP već dugo godina imaju izvrsne male SFF-ove, pogotovo zadnje godinu-dvije. To radi preko 10godina bez problema i bez čišćenja u uvjetima daleko od idealnih. ASRock ima DeskMini Ryzena u miniSTX formatu. Osobno bi išao u tom smjeru jer tu nema puno brige. Napajanja su vanjske cigle i ne treba picoPSUi sl. DC-DC ATX ispravljači.

NUC je laptop bez baterije, ekrana, tipkovnice i miša, a košta kao laptop i grije se kao laptop. Previše se griju odnosno temperature prenaglo skaču i padaju na procu, a i ventilatori se čuju na dosta modela. Može biti dobar ako ga se neće kontinuirano opterećivati. Osobno mislim da je preskup.

SFF složenci - been there, done that, ne bi više. Ne zato jer mislim da se ne može nego jer je jako izazovno, a recenzijama se ne može vjerovati. Prešute puno toga i često ne govore istinu. Najsitnija intervencija na onako zbijenom hardwareu može trajati puno dulje nego u normalnom ATXu i to frustrira
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 23.02.2020. u 17:33.
medo je offline   Reply With Quote