View Single Post
Staro 30.12.2016., 18:33   #12
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Vidi tu opciju pod:

Radeon settings -> Preferences -> Radeon Additional settings - > Pixel format -> Full RGB
Jedva sam našao, bilo je na YCBCR, promjenom na Full RGB nisam primjetio nikakvu razliku... Barem zasad.

Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
ISTU situaciju sam imao.

Na iMacu mogu biti 20h i nista (60Hz, IPS). Dodjem doma za PC (144Hz,TN), odigram 15 minuta nešto, krv iz očiju samo što nejde... i tako 3 mjeseca...
na kraju sam zamjenio monitor (BENQ 144hz -> AOC 144Hz)... prestalo...

Testirao sam sve moguće stvari... Došao do svog zaključka - riknula PWM regulacija ili nešto slično što ne možeš opisati ili vidjeti ali kolje oči

Ne znam. Jednan od onih problema koje si zapišem pa će mi ih jednom svevišnji objasniti...
Znači nisam jedini...
Stvar je da u mom monitoru nije ništa riknulo, jer kad se prebacim na stari PC (oba PC mi rade istovremeno pa samo prebacujem sliku) bude OK i mogu gledat u monitor, a kad sam na novom kompu počnu bolit oči jako brzo...

Koje su tehničke specifikacije tog monitora? Ovaj moj je 60Hz / 2ms

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A da na "novom PC" smanjiš rezoluciju ?
Tom monitoru je max / default 1920 x 1080,
metodom pokušaja nađi nižu rezoluciju koja daje jasnu i urednu sliku te zadržava isti odnos stranica, npr. 1280 x 800.
Potencijalni "dušebrižnici" sa komentarom da se to "kao ne radi" i "da neka čačka DPI", neka preskoče.
Ovo je nelogično.
Kod LCD monitora ak' ne koristiš rezoluciju koja nije njegova onda je slika negledljiva. Nije tu svar u rezoluciji, nego u osvježavanju slike, frekvencija & milisekunde, sve je na max, ali caka je očito u nekim hardwerskim ili softwerskim postavkama, možda i u saminm Windowsima, jer dok sam na novom kompu koristio sedmicu - nisam imao ovih problem, sad kad sam stavio W10 počelo me zezat.


Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
Od toga ga jedino moze jos vise glava zabolit
Tako je.
Ne znam jel bi pomoglo kad bi (hipotetski) kupio novi monitor, najbolji/najskuplji, ne mislim na dimenzije nego na kvalitetu. Znači max 24'' monitor kao ovaj, ali da je najnajbolji. Ono što sam uspio naći je ASUS VG248QE za 2400 kn https://www.links.hr/hr/monitor-24-l...rni-1000001428
-nemoguće znati dok se ne isproba, ali to je sad preskupo za probavanje, ali ako je moj monitor 60Hz/2ms, a ovaj 144Hz/1ms onda bi treba biti triput bolji za oči, ali pitanje je jel je tak' i u praksi.

Također sam primjetio da kad gledam svoju plasmu TV nemam problema, dok kod nekih poznanika (neki low entry) LCD TV i slika je grozna (ne peku oči ali radje ne bi uopče gledao)
P.S.: kad su se pojavili LED televizori, jedan frend mi je rekao da nisu mogli gledat, svima suzile oči. WTF?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote