View Single Post
Staro 30.12.2016., 12:04   #1
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,143
Question Isti monitor, 2 različita PC-a = bol u očima na jednom od PC-a, na drugom ne?!

Muči me nešto što nije za ignorirati, imam monitor 24'' SAMSUNG BX2431 koji je kupljen (novi) početkom 2011 god. (za 1800 nešt KN) i sjećam se da su me pekle/bolile/suzile oči dobrih 2 tjedna dok se nisam naviknuo. Prije toga imao sam 19'' Samsung 931BW (ako se dobro sjećam) obični LCD i nikad problema.

Sad se pojavio isti problem kad sam kupio novi PC, znači opet me bole oči da to nije za durat, uključim stari komp, nema nikakvih problem, mogu cijeli dan gledat u monitor. Prebacim se na novi komp, u roku odmah počnu bolit oči.
Čini se da je to do nekih postavki u opcijama grafičke, al' nemam pojma kojih. Na oba kompa sam stavio svježe Windowse i sve je na default, a opet - kad monitor prikazuje sliku na stari komp sve 5, kad prikazuje na novi - bole oči

Davno prije dok sam imao CRT monitor, nekada se znalo dogodit da se promjeni frekvencija osvježenja pa se vidi titranje pa počnu suzit oči, zatim podignem na max frekvenciju i problem nestane odmah, sada pošto je to LED monitor, on je fiksno na 60 Hz i ne mogu ništa mjenjati, samo oštrinu, svjetlinu i kontrast (+ nebitne druge postavke) pa me zanima jel još netko ima isti problem?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote