View Single Post
Staro 13.01.2021., 09:29   #16
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
@microsoft

nije problem u tome, nego je problem imat legalne pare u HR, za npr kupit stan/auto/sanaderovujahtu itd.
Kad ti dodjes iz BIH sa 40k eur u djepu, sve 5, nisi platia porez, al s tih 40k eur možeš livat gorivo/plaćat režije/jest hranu
Ne možeš ušetat u tomića kupit benve, nit u investitora kupit stan, a bez da te ne pita porezna "oklen ovo momak?"
Pa ljudi moji, mi smo država lopova, kako ne možeš, mislim stvano pa zašto svi visoki dužnici imaju nekoliko?

Digneš kredit, dva, tri kupiš što hoćeš kreditom, i pomalo vraćaš iz čarape... c c c i vi sebe zovete Hrvatima


Po ovome iz riffa, ja bi reako da nema poreza u tvom slucaju za sve, jer si razmjenjivao kriptovalute(dionice) ali nisi nikad nista razmjenio u sluzbeno priznatu financijsku valutu. Dakle što se porezne tiče imaš ulaz 5000 eura i kupljen bit coin, i onda imaš neke sheme sa drugim dionicama, pardon kriptoima, za koje imaš validne dokaze da nisi prebacivao u obicni financijski novac, i onda si tim metodama došao do 5 bitcoina. A sve financije sa pravim kešom su ostale na onom 2017.

Nisam ekspert samo moje viđenje riff-a koji je ono Holy Grail knjihovođa i računovodstva
OuttaControl je online   Reply With Quote