View Single Post
Staro 13.01.2021., 01:39   #15
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Upravo tako to i je problem, problem je sa 40k eur otić i na banku i reć stavite mi ovo na devizni. Ne bi ni banka uzela, dotle je došlo. Ali taj dio sam već provjerio... i milion evra da dođe doznakom iz EU na devizni u HR banka bi uzela i nebi niš pitala jer se podrazumijeva da je taj novac nekako dospio u EU i u neku EU banku. Drugih par rukava je porezna, naravno.

A sto se tice FIFO metode, dakle sa deviznog je bilo par uplata, uglavnom su sve starije od dvije godine, nijedna isplata još. Ne bi trebalo biti problem dobiti izvod od mjenjacnice/burze za bankovne uplate kao ni od PBZ-a izvode za isplate. Od burze bi se moglo dobiti što je kupljeno i kada, ali ja pitam što je s onim između tih uplata i kupnji kripta i isplate. Očito ništa koliko sam shvatio, bitan je samo ulaz i izlaz?

Edit dakle na primjeru
01.01.2017. uplata s PBZ deviznog 5000 eura i kupljen 1 BTC i prebacen na wallet
15.01.2020. prebaceno s walleta na drugu burzu i prodano za USDT
19.03.2020. kupljeno pet puta vise BTC s tim istim USDT i prebaceno na wallet
15.02.2021. prebaceno 1 BTC s walleta na prvu mjenjacnicu i prodano za eure i isplaceno

Dakle sto se porezne tice ima ulaz od 5000 eura i vidi 1 BTC, vidi da se 1 BTC prodao nakon 3 godine i da vrijedi 50000 eura i da je toliko isplaceno. Pretpostavljam da tu nema poreza. A na ona ostala 4 onda ima. Tako mi nekako logika govori... ali to bi volio negdje napismeno vidjeti, ali ocito to mogu samo sanjati napismeno (a da ne govorim da USDT nije euro, zapravo je USDT isto coin kao i btc, pa onda ona prica sa pretakanjem iz supljeg u prazno odnosno ako se radi o istoj stvari ne podlijeze ni to porezu, ispada da bi sa kupljenih 1 BTC mogao isplatiti i 50000 BTC)

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 13.01.2021. u 01:49.
dakky je offline   Reply With Quote