View Single Post
Staro 28.09.2022., 15:18   #30
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,395
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Zapravo pošto sada već mjesecima imam ovaj router, mogu reći da se kod ovog otvorenog profila meni događa slijedeće: Odjednom se propusnost linije poveća i npr sa postavke 32 Mbit-a 6 SNR, ode na 39 Mbit-a i pokazuje da je i na toj (prevelikoj) brzini je spojen na 8 SNR. To bi logično značilo da se spoji na 6 SNR da bi brzina bila i veća.

Tako radi neko vrijeme, i onda se parametri linije vrate u "normalu" ali router i dalje drži liniju npr na 39 Mbit-a ali je onda SNR npr. 4 ili čak i manje. Zanimljivo je da tako zna raditi danima bez vidljivih problema. Tada kreće štekanje slike na max tv i obavezan ručni restart routera koji lovi trenutnu SNR 6 i po tome postavlja i brzinu. I tako započinje novi ciklus :-)


UPNP mi stoji upaljen, a običan port forwarding nikako da upogonim... Ima pod firewall open port koji napravim, ali ne bude otvoren.



Za Wifi imam odvojene 2.4 i 5, aktivan samo 2.4 a pet sam ugasio (možda ga i to buni). Guest network ima ali ga nisam probao koristiti (ne treba mi?)


Čuo sam da se ovaj router zna pregrijavati, i generalno gledajući po ljetu sam primjetio prve boljke, tada mi je wifi prestao nekoliko puta raditi i po danu (isto se nije vidio do restarta routera). Bude dosta zagrijan na dodir, što vjerojatno nije ni čudno obzirom da si poslao specifikacije na onom linku...
Ovisi koliki ti je Max Possible.I meni zna skočit SNR sa 6.1 na 6.3 i brzina ostane ista ali Max Possible padne.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote