View Single Post
Staro 11.10.2020., 18:54   #35
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor apekop Pregled postova
Mozda je, stvarno ne znam... zadnji kolega koji je dobio posao kao junior, dobio je ponudu od 8000 neto (prije mjesec/dva).
Godine 2018 sam se zaposlio tamo za tu lovu. Oko 6000kn NETO uz dodatke za prijevoz i hranu. Pola godine probni rok, zatim dižu za ~1000kn ako su zadovoljni. Radilo se o frontend poziciji koja je uključivala i backend na kraju krajeva.

Ukratko, piči po onome što ti više leži, a rekao si da je to backend. Jednom kad pohvataš većinu toga što se tiče logičkog znanja, pretraživanja pojmova i izgradiš dobar temelj, vrijeme je da digneš kat kuće i funkcionalno je dekoriraš frontend znanjem. Dekor stvari će se mijenjati, ali temelj će ostati uvijek tu gdje jest. Jednom kad pohvataš frontend i kako stvari tamo funkcioniraju vrijeme je da u tu kuću netko i useli. Ljudi sa imenom i prezimenom, brojevima, navikama itd. Svi podaci će biti zapisani u nekakvoj bazi, a ta baza će držati dugoročno informacije i o ukućanima, ali i o kući, tako će se znati tko je, kada i što radio na/u kući.
Proces gradnje kuće je dugotrajan za nekoga tko se time ne bavi, a želi sam izgraditi (od planiranja do useljenja), tako da treba biti strpljiv, uporan i znati odrediti cilj. Želiš li napraviti temelj, prodati to za određenu svotu, želiš li napraviti temelj i kat pa prodati to za veću svotu, ili želiš graditi još takvih kuća u koje će se ljudi useljavati, a ti biti pun ko brod 😁

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Bullet1 je offline   Reply With Quote