View Single Post
Staro 06.04.2017., 18:25   #11
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 357
osjeti se određena doza nepovjerenja u nekim postovima, razumljivo jer smo mi ljudi takvi, ali po meni neopravdano..

to je kako je već u prvom postu napisano kompjutor sleš sofisticirani frižider, a doma ih svi imamo i rade godinama.. ovaj moj zna kad sam na moru recimo, mislim ja mu šapnem da idem, a on smanji potrošnju struje i ugasi frizer, pardon ledenicu.. 😂 ok uvijek ima iznimaka, ali recimo da ih većina radi poduži niz godina bez greške, a oni malo manje sretni tu i tamo nazovu neki servis, pa ako izuzmemo ove kvarove elektroničke naravi, neka se radi o ispuštanju nekog fluida iz sistema, ipak je to samo bakar i malo lota, dakle takav bi zatvoreni sistem mogao popravit svaki serviser klima i frižidera.. podsjeća me na sapphire vapor-x i slično, ukapljivanje isparene tekućine u zatvorenom krugu, nisam se zadubio još u samu tehnologiju ovih calytronicsa..

isto tako, podsjeća me na yt filmić od prije par godina, freon cpu cooler, pa ako je to napravio dečko sam doma i to je radilo po kometarima tada već 4 godine (-8° u 100% loadu), kaj onda jedan tim entuzijasta/inženjera može napravit od ovakvog potencijala? da ne bih mislio jer misliti je cvijeće brati, smatram da je ovo budućnost.. tko kaže da neće biti konfiguracija za svačiji ukus, ne trebaju svi 4 grafičke, zapravo većina ne treba, tako da je ovo za početak obećavajuće.. a ako može hladiti dvije komponente, može i još uz odgovarajuće gabarite ofc..

obzirom da sam zadnjih dana sav u hlađenju koječega, razmišljao sam kako to da nema više ovakvih stvari na tržištu, podsjeti me na dane kad smo na lan partijima stavljali kompove u one frižidere za cugu kaj ima svaka birtija, vrata dole, hlađenje na max i udri, a davno je to bilo..
killuminati je offline   Reply With Quote