View Single Post
Staro 25.10.2005., 16:56   #47
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by Dr. Butchy
nisam bas shvatio. meni iz potenciometra idu dvije crvene zice, na kraju svake je jedan 3pinski konektor(muski i zenski). oba konektora su povezana sa crnom i zutom zicom.
od venta mi dolaze skupa crna i crvena zica i spajaju se u 4 pinski konektor(crni u crnu, crveni u zutu) i posebno ide zuta zica sa 3pin konektorom na kraju (zenskim).
i uz potensiometar sam dobio jedan 4pinski kablic (m/ž) iz kojeg sa muske strane idu dvije zice crna iz crne i crvena iz zute. kako sad to pospajat.

sorry sto gnjavim
o jebote pa di si to kupio??? a u stvari DA, reko si da si dobio...
ja sam mislio da imas JEDAN potenciometar a ne 5.25" bay .. ovako, oni su to zamislili za ventove koji imaju 3pinske konektore (npr. CPU ili GlacialTe chovi 120mm) a ti imas "klasicni" 4pinski molex konektor koji spajas direktno na napjanje (kolko sam ja shvatio)..inace ovi 3pinski konektori su namjenjeni za spajanje na plocu..mala digresija, tvoj vent ima svoju crvenu spojenu prek konektora na zutu od napajanja jer je na zutoj 12V (a na crvnoj iz napajanja 5V)..to je normalno, takvi su svi i ne se brinut oko toga. Imas vise rjesenja i sve ovisi o tebi, kolko si spretan s elektronikom, kolko imas para i slicno. Evo par rjesenja ukratko pa ti reci sta da elaboriramo :
1. Prerezes zice, skines konektore i jednostavno rukama spojis zice i izoliras izolirbandom
2. Kupis "sastojke" za napravit SVOJE konektore (3pinske) ili cak adaptere (4pin na 3pin) i to sve spojit "kak spada"..to bi ja napravio.
3. Potrazit po gradu dal postoje 3pin-4pin adapteri za kupit..ja cak mislim da ima to u Linksu..moras pazit da ne fulas "spolove" konektora..m/ž.. pogledaj prije nego kupis je sam se ja tak zajebo
trenutno mi nis vise ne pada na pamet..ak ti nis nije prihvatljivo reci pa cemo jos mozgat
__________________
"I can resist everything except temptation"

Zadnje izmijenjeno od: Denzil. 25.10.2005. u 18:44.
Denzil je offline   Reply With Quote