View Single Post
Staro 12.04.2021., 08:36   #179
Splitska Posla
Premium
Moj komp
 
Splitska Posla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Split
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
...

AMD kao prava kapitalistička korporacija je odlučio to naplatiti. I odlično im ide, budući koliko čitam po stranjskim forumima, nije baš da se ljudi pretjerano žale na cijene. Tu valjda prenjače samo naši forumi tj nekolicina ljudi na našim forumima.
...

AMD će izbaciti jeftinije procesore kad im to bude potrebno. Ovako, dok se god proda sve što ispod štance izađe, ne bude jeftinijih procova nažalost. Mi uvijek gledamo naše tržište i našu kupovnu moć. Kolega iz moje firme iz Njemačke (radimo sličan posao) si je uzeo 5900X jer eto, koštao ga je 1/5 plaće, isto onoliko koliko prosječnog PCE forumaša košta i5 11400F. I sad bi AMD trebao izdati R5 5600 za 1500 kn i nazvati ga Croatian Peasant PCE edition?
Molim jedan Croatian Peasant PCE edition. I još jedan za ponijeti.

Nije problem u cijeni koštanja već u cijeni samoj spram konkurencije. Uvijek treba gledati kupovnu moć mase kad je u pitanju bilo koji proizvod, posebice to vrijedi u Meriki gdje je dolar u suštini sveta relikvija.

Kanal "Tech Deals" je u vremenu najveće rajzen hajpe sastavio tri konfiguracije i uz promo kod ih ponudio u linkovima ispod videa. Sva tri builda su bila Intelova. U širokoj Intelovoj ponudi, a na temelju 30 godina iskustva odabrao je i upario ostali hardver i složio konkurentan proizvod za sve tri klase kupaca: za entry, gejmere i all around PC. R5 3600 nigdje na vidiku. Pomislio sam da s likom nije sve u redu, čak da je plaćeni recenzist, no kad sam pogledao benchmarke, malo sam se zapitao... Long story short, shvatio sam da sam i ja popušio AMD priču i bajku o prijateljima iz crvenog tabora a da nisam bio ni svjestan. Zen 2 je po single coreu "došao" tamo gdje su plavi bili prije 5 godina. Tj. nude ono što su ovi nudili par godina prije njih. I danas je 9900K opcija u Meriki al u njih je hardver ipak jeftiniji. Ovo je balkan i mi cjenimo šta imamo.
Splitska Posla je offline   Reply With Quote