View Single Post
Staro 11.04.2021., 18:01   #155
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
@picajzla0707

Ne znam jesi li pročitao ranije, zadnjih 6-9 mjeseci, isključivo ljudima ugrađujem i preporučujem 10400F.


Za mene će 11400F, mimo svih ovih nadjebavanja biti best buy samo ako generalno za njega neće trebati ploča od 1500+ kuna i cooler od 500+ kn da bi on bio "u 10% sa 5600X koji ide na ploču od 700 kn bez pol jebe. Kužiš poantu?
ma zajebancija je to, kužim naravno
meni se frend čudio kad sam mu lani preporučio 3600 za upgrejd starog i5 4460 - pa kak sad amd
meni se lani 3600 činio kao bolja opcija, kad je uzimao proc prije 6-7 godina činio mi se bolji intel, pa takve i preporuke

a što se tiče 11400f, ne treba ti ploča od soma i pol kuna, bez problema ga drže i jeftinije, pogotovo na intelovim postavkama, a upravo tako ga je stevo i testirao, pa vrlo malo zaostaje i još je hladan kao špricer
a uvijek se može i podesiti nešto između potpuno lockakog i onoga što proizvođači matičnih rade da otpuste sve limite do kraja, pa ti je sasvim dovoljna i jeftina matična i neki jeftiniji hladnjak

ja sam svojeg 11400 probao napržiti u stress testu, ide na 100 stupnjeva sa hladnjakom srednje klase u roku par minuta, u gejmanju je ok - oko 70 stupnjeva
al ima u postavkama matične milijun postavki da ga podesiš kako god hoćeš, za razliku od 10400 kojem je bilo svejedno kakav je power limit sad to nešto i znači

EDIT:
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
@picajzla0707

Nije razlika 10% nego više, pogledaj 720P testove ("Intelova rezolucija"):

Dakle, ta 2 procesora uopće nisu u istoj galaksiji, ne kužim zašto ih uspoređuješ.
a jbga, najbolje da gledamo i 480p rezoluciju u današnje vrijeme i to s najjačom mogućom grafom
a realni scenarij 1080p i grafa srednje klase gdje je razlika manja od 10%, to ćemo zanemarit, jel

uspoređujem zato jer ga recenzenti uspoređuju, a ako u gejmanju zaostaje 10% na 1080p koja je nekakav standard danas i to sa 3090 grafom, onda je to itekako za usporedbu jer nisu u 'istoj galaksiji' samo cijenom
picajzla0707 je offline   Reply With Quote