View Single Post
Staro 20.11.2022., 08:31   #4
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Google Drive je super ako ti treba samo storage, imas hijerarhiju fotki (foldere, albume, sve organizirano) i mislis ga koristiti kao network drive na kompovima i mobovima. Radi na istom principu kao Dropbox i ostali.

Google Photos je super za photo viewer, ali ne i za organizaciju svega. Pogotovo ako mislis samo drag and dropati 5GB unutra - dobiti ces sve na neorganiziranoj gomili. Je, odlican je proizvod, imam ~100GB na njemu i jos ga koristim, ali... Jednom kada bacis fotke tamo, sve lijepo godinama organiziras, izvlaciti ih van je koma. Pitaj me kako znam, radio sam to kada sam sve prebacivao na NAS. Never again. Uz to, Photis dosta ovisi o metadati fotki pa ako su ti ti podaci neuredni, sve ce ti biti razbacano u feedu. Pitaj me kako znam. Jednom sam drag and dropao slike svog vjencanja, a nisam skuzio da je pola fotki imalo tocne podatke na dan vjencanja kad su okidane, a drugo pola je imalo pomaknut sat kad su fotkane. U pitanju su bila dva fotoaparata. Nema nacina da u feedu rucno sortiras fotke...

Moras znati sto zelis postici. Ja ti nemam muda reci "prebaci 5GB fotki u Photos jer je meni osobno odlican proizvod". Probaj sa svakim, besplatni su, vidi, igraj se.

Nema najboljeg rjesenja, a od svih koje si naveo to su sve odlicni proizvodi i usluge.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote