View Single Post
Staro 31.05.2016., 09:07   #3
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Palm rest mi je odličan. Nije mi niti premekan niti pretvrd. Imam nešto veće šape, a veličinom mi je taman. Tek nedavno su se na njemu pojavili prvi znakovi vremena - materijal se blago izlizao na mjestima na kojima držim dlanove. Na lijevoj strani je to nešto izraženije jer mi ta ruka više vremena provede na tipkovnici. Očekivao sam da će se to izlizati već nakon 2-3 mjeseca korištenja, pa mi je godinu+ dana bilo ugodno iznenađenje.
Takav palm rest se meni poklazao odličan na staroj tipkovnici, zato me i privlači opet MS. Ne znam kakav je logi wave po tom pitanju.

Citiraj:
Od tipki se parcijalno izlizalo slovo D i otvorena uglata zagrada na tipki F koja je naknadno otisnuta (tipkovnica mi je došla s US layoutom i već su na njoj bili dodani hrvatski znakovi). Na ostalim tipkama se vidi da su korištene, ali tek kad na to obratiš pažnju. Kad baciš letimični pogled na tipkovnicu, to se ni ne skuži. Nemam baš toliko dobru kameru na mobitelu da to poslikam sad u mraku, ali mogu nabaciti koju sliku sutra po danu ako se sjetim i ako te uopće interesira.
Sinoć sam kontaktirao futuru it za koju je nabava izbacila da je najjeftinija tamo i dobio info da je isključivo US layout i da nema naših oznaka što je loše. Moram ostale shopove ispitati.
Slike nisu bitne, više me zanima iskustvo s korištenjem.

Citiraj:
Stekao sam dojam da se - zbog split dizajna - ova tipkovnica ljudima na prvu ili svidi ili ne. Svi koji su je kod mene vidjeli i probali ili su bili oduševljeni ili su mi uputili zgrožen pogled i pitanje u stilu kak na tom možeš išta raditi? Iste komentare dobivaju i ovo dvoje koji su tipkovnicu kupili na moju preporuku. Mislim da ljudima koji mogu tipkati bez konstantnog gledanja u tipkovnicu taj split dizajn ne bi trebao predstavljati problem, no ako netko redovito koristi programe u kojima ima jako puno shortcuteva koji uključuju kombinacije lijevog CTRL-a/SHIFT-a/ALT-a i još nekog slova, tada to može postati prilično nezgrapno. Nešto se može riješiti korištenjem makroa, no tu su opcije prilično limitirane (12 makro tipki). Čuo sam da ljudi koji koriste Photoshop, Adobe Premiere i slične programe koriste stvarno puno shortcuteva, pa njima ova tipkovnica vjerojatno ne bi bila najbolji izbor. Ja na poslu uglavnom koristim programe u kojima većinu toga ili čak sve mogu odraditi editirajući tekstualne datoteke i za to koristim Vim ili neki editor koji ima plugin za Vim, pa mi shortcuti ne predstavljaju nikakav problem.
Tako ti je sa svom opremom, na poslu već godinama koristim Logitech trackman wheel, onaj stari žični i kolege se zgražaju kako tako nešto uopće mogu koristiti Što reći, primitivci Da ne velim da mi je čistačica uspjela s*ebati one jastučiće koji ga drže da ne kllže po stolu, morao sam joj objasniti da se to ne smije klizati po stolu. Nevjerojatno izdržljiv komad hardvera, nikako da se podere. Za usporedbu, Microsoft trackball eplorer na palac se potrošio odmah nakon isteka garancije, otišlo ležište kuglice, počelo grebati kod okretanja.

Ovo za shortcute mi nije jasno, zašto bi imao problema s time?
Koristim ih dosta, naročito na poslu, npr. alt+F3 je search u programu kojeg najviše koristim za pisanje koda i ima tako nekih blesavih shortcuta

Meni je veći problem što veliki dio posla još moram obavljati mišem, a sve ove tipkovnice su dosta široke pa je pomak ruke do miša velik. Nažalost, to je kompromis, tipkovnica bez numeričkog dijela bila bi bolja, ali toga se (zasad) nisam spreman odreći.

Ovaj Tech npr. mi se sviđa po ideji, ali nisam spreman iskrcati toliko love:
http://allthingsergo.com/blog/review...yboard-review/

Citiraj:
Uz to, tješim se da sam dovoljno mlad da mi manjak ergonomije neće previše negativno utjecati na kompletnu krvnu sliku
Ovisi koliko si mlad, jednom kad zglobovi počnu zezati, onda je pušiona i traže se ergonomičnija rješenja.
c-shadow je offline   Reply With Quote