View Single Post
Staro 21.04.2004., 15:00   #9
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Re: KingMAX -- opet... i opet

Citiraj:
Originally posted by emirc
Pozdrav! Kako ste mi svi? Nije lose? E, meni ce mozda biti...
Danas sam jedva uspio nabaviti KingMax SuperRam 2x512MB PC433 po "staroj" cijeni za priblizno
1400kn, i evo konacno sam dobio 2 modula, i vidim da nisu identicni! Oba imaju 8x32Mb konfiguraciju
memorijskih cipova, ali ono sto ih razlikuje je sljedece: jedan je nesto svjetlije crvene boje, ima
cipove poredane jedan do drugog, oznaka na onom papiricu je FBAS, i ono sto najvise upada u oci je
nekakav ZELENI cip desno od tog papirica, dok ovaj drugi je nesto tamnije crvene boje, ima prazan
prostor izmedju memorijskih cipova (po 4 cipa lijevo i desno, a u sredini je praznina) oznaka na
papiricu je FDA i onaj zeleni cip NIJE prisutan!

E sada pitanje: Mislite li da cu imati problema sa radom u dual channel modu na 400FSB sa barem cas2 latencijom? Mislim da je netko
ovdje imao slican problem sa ovim zelenim cipom na memoriji, komp se nije bootao i slicno, ali
nikako ne mogu naci taj stari post... Mislio sam ih isprobati kod frenda ali on ima procesor sa 266
MHz FSB :-( Da li je bolje da ih na vrijeme zamjenim za identicne i ako da, koji bi bili bolji, ovi
svijetliji ili tamniji?
Napominjem da sam memoriju kupio "po hitnom postupku" jer su cijene skocile, a ostatak konfe cu
kupiti malo kasnije dok se kod nas ne pojave nv40 i r420 (u svibnju nadam se). Konfa ce se sastojati
od EPOX 8RDA+ , nv40 ili r420 grafa, i Barton 2500+ M.

Unaprijed zahvaljujem...
Ja sam odvalio taj zeleni čip na dva modula DDRa 433.... : sweating
Memorija još radi
Mailman je offline   Reply With Quote