View Single Post
Staro 09.11.2021., 19:49   #863
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
za one koji mozda ne farmaju forkove ili im je vec tlaka vrtiti sve zbog resursa, blockchain sizeova itd. + najprofitabilniji se konstantno mijenjaju...
jel bi farmali 10+ forkova da postoji neko standalone light klijent rjesenje koje bi samo za sebe farmalo nekoliko forkova istovremeno bez da key ikada napusta vas komp? light klijent bi bio open source, sve provjerljivo

radim neki poc za to, vec sam upogonio par fork full nodeova na serveru + prakticki samo remote harvester na svom farmeru, ne trebate imati cijeli blockchain. win ide naravno na vasu adresu s obzirom da server ionako nema key da bi podvalio nesto svoje.

gledam jel mi se isplati upakirati i iskomercijalizirati to meni su ti forkovi monopoly money, a mogu dobit extra 10-20% u odnosu na xch, platio bi dio winova da to danas postoji vec

postoji onda problem s walletom da bi upravljali balanceom jer on isto treba full node da bi syncao svoju bazu (nekoliko GB...) ali ce ionako chia uskoro izdati electrum-style wallet koji nece trebati full node pa vjerujem da ce to svi forkovi odmah preuzeti
bleh je offline   Reply With Quote