View Single Post
Staro 19.01.2009., 23:23   #8
cho1594
Premium
Moj komp
 
cho1594's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor FiReFlY_ Pregled postova
znas li u kojoj trgovini ima za kupiti taj sony????
Ja sam kupio taj sony (Sony PRS-505) preko eBaya, izašao me 2200 kn sa pdv-om. Jesam li zadovoljan? I da i ne. Korisna je stvarčica ukoliko imaš volje/vremena malo se pozabaviti sa editiranjem pdf-a. Dosta pdf-ova skalira dobro, mogu se uvećavati slova, iako u dosta slučajeva lomi riječi, tj. ne prebacuje ih u drugi red... Najveći problem su pdf-ovi koji su kreirani od skeniranih dokumenata/knjiga, a poseban problem predstavljaju dokumenti koji su pisani malim fontom i koji su gusto pisani. Dokumenti jesu čitljivi, čak i sa tim fontom, ali je jako zamorno za oči. Reader se može okrenuti da se dokumenti čitaju vodoravno, ali nije to neko značajnije poboljšanje, još uvijek je to dosta maleno.

No, ako imaš volje, za knjigu od 300-tinjak stranica potrebno ti je 2-3 sata da bi je manualno prebacio u format koji ti odgovara. Što se tiče skeniranih knjiga, postoji i tu rješenje a to je... OCR. Abbyy ima vrlo dobre OCR mogućnosti, ali to ti oduzima dodatno vrijeme. E sad.. tko voli, nek izvoli...

Iskreno, prije sam bio euforičan kad sam otkrio da i takvo čudo postoji, ali sada bi već razmislio bi li ga ponovno kupio ili ne da sada odlučujem i da imam spoznaje koje sada imam...

LP
cho1594 je offline   Reply With Quote