View Single Post
Staro 14.08.2016., 13:27   #16
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor PURSUIT Pregled postova
AMD Athlon 860K - temperatura ne smije ići preko 70 C.
Kada bi išla preko 80 C komp bi se gasio.
Ovako je kod mene u mirovanju.
Ovo što sam označio bi trebale biti temperature koje trebaš gledati

Ma stima, no znaci Thermal Margin je razlika do 80c jer to je tjmax procesora ?

To sto si oznacio prema amd overdrive u strogom mirovanju nema veze sa jezgrama.

Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Ma gledaj Thermal Margin a u BIOS-u podesi da ti drži temperaturu od oko 55 stupnjeva (a inače Fan na CPU na najsporije) i to je to.
He da, no prema cemu ? Prema kojem senzoru... jucer sam poslje ovoga stavio 1h da vrti OCCT a u biosu sam stavio da pisti na 60C, nize nemoze...

Nije pistao, ova temp sto je @PURSUIT oznacio je bila 50C a jezgre prema Thermal Margin su bile 52-54C, znaci u full loadu ako zelim da ta temperatura bude identicna jezgrama moram napraviti korekciju u Aidi za CPU +4 i onda stima dok ne ode u mirovanje jer jezgre padnu na 20-tak a ova CPU ostane 30-35C a ako iskljucim korekciju onda je to 27-31C.

Koliko vidim mbo temp je povezan sa chasis fan1 i 2, ako mbo temp raste onda raste i broj okretaja ventilatora.

Sam Cpu Fan je opet vezan bas za tu temperaturu sto je oznacena na slici i apsolutno nema veze sa jezgrama i Thermal Margin bilo load ili mirovanje.

Evo sad racunalo nista ne radi i upaljeno je nekih 1h.

Oznaceni CPU sa +4 korekcijom sece 25-30C.
Jezgre prema Thermal Margin su 19-25C tj. Thermal Margin sece 59-55.

CPU Fan ide od 456-882rpm.

Ako iskljucim korekciju +4 za CPU opet je par C iznad jezgri a u full loadu ga jezgre presisaju onda 4-5C.

Ma katana3 ko bog, prst metoda kaze hladno/mlako, kako je u biosu nastimano da pisti na 60C a dosad nije znaci to je ok. Koji god senzor AMD mislio da se gleda.... nabijem ih...

E sad, kako pobogu manualno voltazu unjeti ?? Ili da ga peglam sa mnoziteljem dokle ide na ovoj Normal, preko 1.308v nisam vidio i ako je vcore na Normal bio mnozitelj 37 ili 40 uvijek je max 1.308v.

Auto nema sanse da stavim jer onda dize u nebesa a ako stavim recimo +0.005 itd onda opet ode u nebesa jer se valjda + prikaci na auto

Kazem ja ljepo.... sadmo-mazo AMD sekcija, pa duplo manje vremena mi je trebalo za naci ofset i koji LLC na i5 2500k nego ovdje pohvatati sta je sta i regulirati rpm ventilatora naspram zeljenih temperatura.

Ovdje ima isto neki LLC no ni ga pipnio nisam, ne micem ga sa Auto da veci djumbus ne ispadne neg sto je sad. A bas me zanima doklen taj proc ide
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote