View Single Post
Staro 14.08.2016., 03:37   #13
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo sastavio klincu AMD sa X4 860K i isto me temperature prcaju.

Ovo je sado-mazo sekcija lagano sa amd temperaturama, pa jel ima i jedan program koji moze normalno ocitati core temperature ?!?

Nabijem te njihove inzinjere, bolje da sam oso na Pentiuma onog otkljucanog...

Evo slike:



Turbo je iskljucen.
Mnozitelj je na 40.
V core je na Normal

E sad, Thermal Margin je distanca do 80c za ovaj proc ?

HW info i Aida pod CPU pokazuju trenutno sad 45C ali dok proc miruje taj podatak ne prati u realnom vremenu Thermal Margin tj. prodje par sekundi pa onda se to sinhronizira ali je poanta da je razlika prema Thermal Margini + HW info ili Aida uvjek malo vislje od 80C, preciznije 82-84C.

U Loadu stima.

E onda sam u Core Temp gadjao ofset dok nisam dobio realno pomicanje temperature u odnosu na Thermal Margin i to sad stima bilo load ili mirovanje. Dakle Core Temp sa ofsetom +10 = "cpu temp" + Thermal Margin = 80C.

Sam bios kada odem u njega uvijek pokazuje 40-42C

U Mirovanju mi temp pada na 19-20C a vcore sam vidio cak i 0.465V ?!?

Pa jos muka malo... vcore je bio na auto i mogu manualno unjeti voltazu ali kako potvrditi to, cime ? Posto ne mogu potvrditi stavio sam na "Normal".

Znaci ima opcija Auto, Normal, +xxxx sa tipkom + i manualno unosenje koje neznam potvrditi.
Ploca je F2A88xM-D3H i ok je ovako.. ima sve opcije sto mogu zatrebati.

U Loadu koliko vidim vcore ne prelazi 1.308v a dok je bilo na Auto zaletavao se na 1.365v, mozda bi moglo to i manje od 1.3xx ali ajd hebaj ga kad neznam memorirat vcore.

Hladim ga sa Katanom3 za AMD i dobro je, vise cujem zujanje harda nego coolera, dok se surfa necujno je doslovce sve.... osim harda jel

Ma pola 4 je vec a ja se prcam sa ovom kantom, nema sanse da ikad odem na AMD, ovo ide klincu za igrice no samo da ga sklepam kad mali nagazi da nemoram razmisljat jel se sta pregrijava ili ne...

E da, CPU 0 Package 82C ? Sta mu je sad to i koliko smije biti ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote