View Single Post
Staro 09.11.2015., 15:45   #113
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
@sakomako

Eto, nakon sto si opet ubio MySQL bazu s bezbroj znakova, ja ti se moram ispricati, izgleda da si ipak u pravu po pitanju sudstva.

Izgleda da je EU sud ipak *potvrdio* presudu njemackog suda. No eto, to se moze s pravim linkom i jednom recenicom jasno objasniti.

http://curia.europa.eu/juris/liste.jsf?num=C-128/11#

Sad ima smisla traziti kakve to implikacije na domace izdajnike.

Ajde nam sad daj ime te firme od koje si uzeo.
Trenutno na stranci od obje tvrtke je stanje slijedeće. Jedna ima stranicu u radu, a na drugoj je stranica sa ponudim softwera prazna.

Kao što rekoh ako je za privatno lice postupak je narudžba i plaćanje preko PAY PAL kod jedne, a kod druge se mora platiti direktno na njihov bankovni račun, a to je cca 30 kn dodatno za transfer novca. S time da su mi poslali račun koji je plativ u roku 8 dana i još mi napomenuli da se ne moram žuriti s plaćanjem. S obzirom na bagatelnu cijenu softwera bilo bi poželjno da se takav softwer ne prerodaje dalje, ali poznavajući naše ljude mislim da će brzo biti svašta od toga.

Ako je za tvrtku treba EU porezni broj izvadit kod svojeg poreznog referenta za one koji to još nisu napravili i potrebno je iz sudskog registra tvrtke skenirati dvije strane o samoj tvrtki iz kojih se vidi kada je osnovana i sl. i to im se pošalje uz narudžbu u e-mailu.

Onda su cijene netto bez poreza koji se kasnije obračuna samo u knjigama po našoj vrijednosti PDV-a, ali se u stvarnosti nikada ne plati.

Rekoh dajte uputstvo za postavu slika oba računa i sve tamo piše osim mojih podataka koji će biti izostavljeni. Ljudi govore engleski i može se sa njima komunicirati bez problema.

Ono što je bitno da na računu napišu licencu kao i da napišu koja je vrsta licence OEM ili Retail, jer je to bitno inspektorima, a MS je svejedno!

Također je bitno da je VAT 0,00 EUR, kao i da pišu podaci tvrtke uz EU porezni broj kako moje tako i njihove.

Licenca na papiru mora odgovarati ID produkta kada se pogleda u stroju i to je sve. Legalno i po zakonu.

Licenca je korištena i u principu može se 2 puta aktivirati automatski preko neta, a dalje telefonski.

I win 10 pro je bio 1 instaliran, tako da sam ja bio 2 korisnik sa 2 aktivacijom po redu i prošlo je automatski. Ostali softwer je morao biti aktiviran telefonskim putem.
sakomako je offline   Reply With Quote