View Single Post
Staro 20.10.2009., 23:29   #810
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Meni ovi nasi na carini nisu jasni, posebice ovi u vz-u.

Prije 4-5 mjeseci (prije 23% pdv-a i harača uglavnom) kupljen ssd na ebay-u. Lik na moj zahtjev nije stavio racun unutra, napisao je da je gift i stavio da je repaired pod opis i vrijednost 50$. Jos k tomu je adresa na privatnu osobu.
Rezultat? Carina lijepo primila, rasporila paket, izguglala najvecu mogucu cijenu za ssd vani (vecu nego sam platio, ali opet ne toliko vecu da mi se isplatilo ici zalit i vozit do njih u vz) i naplatili mi pdv.

Nakon toga kupljen ssd po vecoj cijeni i to od lika koji ima ducan i preko ebaya. U paketu racun, na paketu ne pise gift nego jos pise ono da je shop etc... Rezultat? Paket dodje direkt u ruke, nema carine ni pdv-a.

Danas stigla mema iz onog memoryc iz Irske. Takodjer racun (i to jos s vanjske strane paketa, zalijepljen salotejpom da se vidi!) i pise ime shopa etc. Rezultat? Nema carine, ni pdv-a a vrijednost 140 eura.

Ja neznam tko je tu lud nakraju. Super sta nisam 2 puta platio pdv gdje sam morao, ali to se desi nakon povecanja stope pdv-a i harača a onaj prvi paket koji je oznacen kao vrijednost 50$ i gift dobije najveci moguci pdv. Kao iz inata .

Uglavnom nema pravila, ovisi od carinika do carinika i dale je vrijeme pauze i kafe ili ne.
Pippincro je offline   Reply With Quote