View Single Post
Staro 07.05.2007., 21:56   #14
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Ivan Gundulić Pregled postova
Znači dižem FSB dokle ide, i "mučim" CPU i gledam da li se gasi. Dignem napon, ali gdje, ono kod CPU voltage ili Chipset voltage?
Napon za procesor je CPU Voltage, za chipset je Chipset Voltage (Chipset voltage nemoj dizati, nije potrebno i rijetko kada dizanje napona na njemu podiže max. HTT matične ploče, a NB ti se počne još paklenije grijati
Citiraj:
Autor Boopsy Pregled postova
Cpu voltage
Ne, nego je Chipset Voltage. Pogledaj bolje. On je 1.5V defolt i njega ne treba podizati.
Citiraj:
Autor Ivan Gundulić Pregled postova
error NOT CONVERGENT IN SQR05
Nestabilnost, ili smanji frekvenciju procesoru ili povećan napon istome.
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Nestabilno, poigraj se s memorijom...
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Latencije su ok, prvo vidi na koliko ti mhz radi mema, pa eventualno da digneš napon meme...
Ne treba, jer smo memoriju izbacili kao mogućnost da zeza jer sam mu rekao da postavi divider na 333 odmah, a čim pređe 240Mhz da stavi na 266. Time mu je memorija uvijek ispod 200Mhz, odnosno DDR vrijednosti od 400Mhz.

EDIT:
Citiraj:
Ako sam dobro shvatio, kada se CPU voltage statvi na recimo +0.35V, a napon Chipseta je 1.5, to ustvari bude 1.85V? ili kako drugačije
Ne bi smjelo biti. Jedno je CPU napon, drugo chipset. Oni nisu nikako povezani.
Ako staviš +0.35V na CPU Voltage, dobit ćeš 1.75V jer to daje 0.35V iznad defolta (a defolt Vcore za Venica-a je 1.4V). Napon Venicu nemoj podizati preko 1.5-1.55V, a i o tim vrijednostima bi mogao razmisliti pošto si na stock kuleru. Možeš probati, ali ako su ti temp preko 55°C u load-u (mjeri sa Coretemeterom da dobiješ direktne podatke iz jezgre procesora) ne podiži napon, jer ti je stock cooler nedovoljan.

Chipset ne podiži, a napon procesoru diži po malo ako nisi zadovoljan sa stabilnom frekvencijom na defolt naponu. A ti nisi niti našao stabilnu frekvenciju na defolt naponu.

Inače, kad ti već pomažemo, bilo bi lijepo dati CPU-Z slike sa tabovima CPU i Memory da vidimo na ćemu si. I mogao bi napisati temperature u load-u.
Vuco je offline   Reply With Quote