View Single Post
Staro 31.05.2008., 18:26   #20
Igneos79
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 328
Citiraj:
Autor TomRi Pregled postova
a jesi li gledao po ducanima?
ja sam kupio vise takvih u HG spotu.

http://hgspot.hr/opis.aspx?ID=025940


inace, po meni je daleko bolje rjesenje bilo da si to malo sto ti je falilo tekucine,
nadomjestio destiliranom vodom,
nego da si napravio to sto jesi, cijelu novu smjesu od antifriza
koji ako nije kvalitetan moze svasta napraviti bloku i radijatoru...
a samo se nadam da nisi nadolio tu 'novoskemijanu' smjesu u onu vec postojecu sto si imao u sustavu...
vec da si dobro isprao cijeli sustav sa destiliranom vodom pa tek onda ulio tu novu kemiju.


za kraj, bitno da si ti zadovoljan.
vodenih ima i boljih od ovoga, to je jasno i nije neka tragedija s obzirom na cijenu.

ali je problem sto od ovog vodenog ima i boljih zracnih hladnjaka,
a i dođu manje, tiši su, dulje traju, lakše se ugrade/održavaju/prodaju dalje...

Na kraju nisam nadodao ni destiliranu ni antifriz, zbog toga sto, kad sam skratio cijevi, bilo je taman...(stavio sam kanticu ispod cijevi kad sam ih skracivao, tako da tekucina ne propadne)...U hg-spota nisam pitao, a s obzirom da sam u Zadru, citaj: vuko*ebini, pretpostavio sam da u ducanima gdje inace kupujem nema, sto se pokazalo tocnim, a u Linksa nije bilo...Poanta je da nisam htio cekati da mi takvo sto stigne iz Zg, vec sam htio odmah rijesiti stvar...


Btw, hvala na savjetu, znaci samo treba dodati dest. vodu....antifriz je neki Ina-in AL Super, koncentrat...neka ga, trebat ce mi kad tad...
Ne bi bilo lose kad bi netko napravio guide za vodena...da se zna koja su dobra, a koja izbjegavati...

I ne vidim sto je toliko lose kod ovog mog. Bakrena jezgra mi izgleda solidno, nisam vidio nista bolju kod zracnih hladjenja koje sam dosad imao, mozda bih jedino trebao nabaviti neki bolji radijator koji bi bolje ohladio vodu?

Hvala svima na misljenjima, i ako netko ima kakv koristan savjet, bio bih zahvalan...
Igneos79 je offline   Reply With Quote