View Single Post
Staro 04.04.2018., 09:13   #4745
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Evo recenzije dva uređaja koaj koristim, a admini mogu pobrisati post ako misle kako nije potreban.
Uglavnom, pred dvije godine sam u Neutrinu uzeo Beelink M18 koji je naslijedio dotadašnju Mygicu 520. Beelink ima android 5.1, metalno kućište. Vrlo lako sam ga konfigurirao i u dvije godine nikad nije bilo s njim problema. Pokazatelj je taj što nisam imao potrebe raditi factory reset i sl. stvari. Kako ima vanjsku antenu, dobro mi je hvatao wi-fi.Ima dva usb ulaza, mogućnost optičkog kabla i naravno sd karticu. Memorija 2/16. U početku sam dobio bio 2 OTA updatea, ali sad već preko godinu dana nije bilo updatea iako i bez toga radi odlično. Većinu 4k videa dobro vrti, ali kako nemam 4K tv nisam se previše time ni opterećivao. Youtube ide u svim rezolucijama.PLUSEVI: kvaliteta izrade, stabilnost u radu, vanjska antena,4K ide i u 60 Hz,youtube u svim rezolucijama. MINUSEVI: stariji android
Pred par tjedana sam preko geekbuying ITA uzeo Mecool M8s PRO W. Plaćen je bio 245 kn s dostavom. Vidljivo je manji i plastičniji od Beelinka. Pokreće ga Android 7.1.2.. Radi brzo i glatko po izbornicima. Iako je noviji android i ima istu količinu memorije kako i Beelink, ipak sam mišljenja kako je Beelink kvalitetnije napravljen uređaj.Ima par stvari koje mi se baš i ne sviđaju, ali je to samo moje subjektivno mišljenje. Prva:launcher-iako sam instalirao druge launchere, nekako mi je uvijek pri pokretanju ostao originalni launcher iako sam u postavkama stavio Novu ili Microsoft launcher. Drugorimjetio sam kako su mi često aplikacije ostale raditi u pozadini,pa sam u postavkama tih aplikacija morao blokirati rad u pozadini koji je po defaultu bio uključen. Treće: skidao sam više verzija youtubea, ali nijedan mi nije davao veću rezoluciju od 720p, četvrto: 4K ide u 30, ali ne i u 60 Hz
PLUSEVI:noviji android, brzo radi, dobar wi-fi iako nema vanjske antene
MINUS: gore sam naveo par stvari za koje mislim kako su nekako nedorečene i kako bi se nekim updateom mogle smanjiti ili u potpunosti eliminirati, nema bluetooth
NAPOMENA: uređaji su testirani na istim postavkama jer sam si jednostavno KODI I SPMC podigao preko backupa na oba uređaja. IPTV sam gledao i preko Perfect playera i što se tiče IPTV-a i gledanja videa i sl. nisam primjetio nikakve probleme.
Konačna ocjena: Beelink 4/5 (manje zbog starijeg androida), Mecool 3/4 (zbog više sitnica koje ne smetaju, ali bi se mogle poboljšati).
Beelink će ujedno u prodaju čim nađem neki uređaj slične kvalitete, Mecool po meni za sad ipak nije te klase,ali može dobro poslužiti kao rezervni uređaj ili za dječju sobu ili sl.
sibica je offline