View Single Post
Staro 15.06.2009., 21:36   #16
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Pa generalno su kompakti govno

Osim "prosumer" modela i nekih Panasonicovih.


Koji Panasonic modeli, trenutno imam Panasonic FZ8, je da je najslabiji model, ok je po danu, ali cim padne malo svjetlo ili sumrak ili brzi objekti, zaboravi...



Pazi, svaki DSLR je dobar i u konačnici ako ti se neda zahebavat s fotografijom i postavkama onda ti je bolje uzeti nekog dobrog kompakta, pogotovo ako ne misliš kupovati objektive.

Samo pripazi - jednom kad uđeš u DSLR vode, sve ispod toga više ne zadovoljava, a uvijek želiš nešto više, pa onda na red dolaze objektivi, blicevi itd... to je rupa bez dna.

Po mom mišljenju, Oly daje najviše za uložen novac u toj kategoriji (consumer DSLR) jer su kit objektivi stvarno dobri te im ne fali ništa osim možda veće blende, ali to je diskutabilno (ako kupiš oly DSLR, ZD 50mm f2 macro je neizostavan hehe)

Ako uzimaš novog, moj savjet ti je E-620 jer ima sve s E-520 plus veće tražilo i sofisticiraniji AF sustav te nagibni ekran koji u kombinaciji sa contrast based AF-om može pomoći poprilično ako slikavaš iz "ludih" kuteva.
Sad si me toliko zaintrigirao za olympus da cu ga ic traqzit po trgovinama... Mogu uzet E520 za 700$ + 13% porez..
moram trazit E620...

ni sam ne znam da li je za mene DSLR, volim upalit fotic i slikati, ali opet, ovo kompakta sto sam do sada probao su mi svi u necemu isli na zivce, a ujedno ih volim jer su prakticni, veliki zoom, snimaju ok video... mozda da si pogeldam panasonic FZ28, navodno bi on trebao biti sasvim ok aparat...

a nekidan sam bio sa jednom rodjakinjom tu, ona je usla u profi recimo vode fotografije, i probao njezin Canon 40D sa nekom 17-55L lecom... znam da pocije sa 17 i da je L oznake...

ma to puca ko ludo, brzo, treba malo svjetla, ali brate mos covjeka ubit s tim koliko je i koliko tesko u ruci...
Gabre je offline   Reply With Quote