Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 03.07.2018., 11:44   #2572
Billy007
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 95
Citiraj:
Autor tik Pregled postova
Bok svima,

molim vas preporuke za:
  • model klima uređaja
  • optimalnu poziciju unutarnje jedinice
  • trgovinu gdje naručiti/ugraditi
u principu sve.

Za stan u nastavku (dječji tlocrt u Paintu):
https://i.imgur.com/YC5Cnga.png

Stan ima cca 62 kvadrata, orijentacija je sjever-jug, vrlo je otvoren (ukupno dva vrata - ulazna i od kupaonice). Interesantno mi je samo hlađenje, po mogućnosti i dnevne sobe i kuhinje/blagovaonice, a ako hladni zrak uspije doći do spavaće sobe - fantastično, ali nije uvjet (ne bih išao na više unutarnjih jedinica). Zamislio sam da u spavaćoj sobi bude ventilator na stropu ako uspijem pronaći model koji nije ružan.

Budžet - ne znam, ne kužim se baš pa bi bilo super kad bi mi netko predložio više cjenovnih razreda i što bih dobio/izgubio odabirom određenog razreda.

1. O modelu bi mogli raspravljati. Bitno je da nije neka napoznata marka, tj. koliko je jamstvo.
Modeli proizvedeni 2018.g. su sa R32 plinom koji je za sada jako dobar po pitanju minusa i grijanja.
Minimum da je inverter A++ energetske učinkovitosti.

2. Kolika ti snaga treba i jel to samo za hlađenje?
Prema nacrtu neznam gdje su vanjski zidovi a gdje unutarnji no jedinica ne bi trebala biti bliže od cca 1,5 metara niti više od 15.

3. Ja bi sada rekao javi se meni.
No onda se vraćamo na pod 1.
Mogu ti ponuditi Aermec klimu koja ima 3 godine jamstva i Wifi modul.

Za ugradnju imam čovjeka.Ima položen certifikat za rad s freonima, ima firmu...

Nije mi problem unutarnja jedinica koja bi trebala biti u dnevnom boravku nego gdje vanjsku staviti... (neznam po nacrtu jel to dio kuće, stana...)
__________________
Billy007 je offline   Reply With Quote